< sekcia Regióny

Bánovce nad Bebravou povedie RUDOLFA NOVOTNÁ

Na archívnej snímke súsošie Ľ. Štúra na Námestí Ľ. Štúra v Bánovciach nad Bebravou, 13. septembra 2015. Foto: TASR/Alexandra Moštková

Mestská a trenčianska krajská poslankyňa porazila v sobotňajších voľbách do orgánov samosprávy obcí svojich šiestich protikandidátov, vrátane súčasného primátora Mariána Chovanca (nezávislý).

Bánovce nad Bebravou 11. novembra (TASR)- Bánovce nad Bebravou povedie nasledujúce volebné obdobie pedagogička a školská psychologička Rudolfa Novotná (nezávislá). Mestská a trenčianska krajská poslankyňa porazila v sobotňajších (10.11.) voľbách do orgánov samosprávy obcí svojich šiestich protikandidátov, vrátane súčasného primátora Mariána Chovanca (nezávislý). Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov volieb, ktoré TASR poskytla tamojšia mestská volebná komisia.

"Predstavila som občanom Bánoviec moju víziu rozvoja mesta. Pracujem ako poslankyňa v meste už osem rokov, to znamená, že aj reálne viem, čo mesto potrebuje. Kde sú jeho silné a slabé stránky, tieto analýzy som si robila veľmi často," povedala pre TASR Novotná v reakcii na výsledky volieb.Budúca primátorka má podľa svojich slov záujem pokračovať v projektoch, s ktorých realizáciou začalo súčasné vedenie mesta, zároveň chce priniesť nové projekty. Za svoje priority označila okrem iného vybudovanie domova dôchodcov, ktorý v Bánovciach nad Bebravou doposiaľ chýba, vybudovanie bytov pre mladých ľudí a riešenie dopravnej a parkovacej politiky.

Súčasný primátor svojej nástupkyni v reakcii zablahoželal a poprial všetko dobré.

Novotná získala vo voľbách do orgánov samosprávy obcí 2464 hlasov od voličov, druhý skončil súčasný primátor, ktorý dostal 2205 hlasov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.