Regióny

V Košiciach bude opäť Festival divadiel strednej Európy

TASR, 12. augusta 2012 11:02

Priaznivci umenia sa môžu tešiť na tanečné predstavenia, muzikál, rozprávky, ale aj typické pouličné divadlo.

Divadelné pódium bude aj pri Immaculate na Hlavnej ulici Foto: TASR
Košice 12. augusta (TASR) – Obyvatelia i návštevníci Košíc, ktorí majú radi divadelné umenie rôznych žánrov, si už o necelý mesiac prídu na svoje. V dňoch 5. – 9. septembra sa tam bude konať 6. ročník Festivalu divadiel strednej Európy, ktorý organizujú OZ Košické divadlo v spolupráci so Štátnym divadlom (ŠD) Košice.

"Milovníkov divadelného umenia, ale aj tých, ktorí si cestu do divadla ešte len hľadajú, čaká počas piatich dní 14 predstavení 14 divadiel zo Slovenska, Poľska, Maďarska a Česka," informoval tlačový tajomník ŠD Košice Svjatoslav Dohovič.

Doplnil, že predstavenia budú na pódiu pri Immaculate, vo Festivalovom stane pri Urbanovej veži, pred aj na javisku Historickej budovy ŠD Košice a v Divadelných dielňach.

Priaznivci umenia sa môžu tešiť na tanečné predstavenia, muzikál, rozprávky, ale aj typické pouličné divadlo. Okrem toho sprievodnými podujatiami budú výstavy a workshop.

Podľa riaditeľa podujatia Františka Ténaia bude dramaturgia festivalu opäť veľmi pestrá.

"Snažíme sa každoročne priniesť do Košíc niečo zaujímavé. V tomto roku ponúkneme napríklad muzikálovo-rockové spracovanie známeho príbehu Vladislava Vančuru Markéta Lazarová v podaní súboru Moravského divadla v Olomouci," uviedol Ténai.

Okrem toho sa budú môcť diváci zapojiť do predstavenia Surpriseparty, ktoré predvedie Divadlo HOPPart z Budapešti. Poľské divadlá Teatr Slaski z Katovíc a Teatr Modrzejewskiej z Legnice predvedú komédiu o mužsko-ženských vzťahoch respektíve punkovú šou III Fúrie.

Prirodzene, že nebudú chýbať slovenské súbory, napríklad divadlo Actores z Rožňavy, Le Mon z Nitry, Divadlo Commedia z Popradu, Divadlo v podpalubí z Bratislavy či Túlavé divadlo z Trnavy.

Na svoje si prídu aj fanúšikovia tanečného umenia a detskí diváci. Novinkou bude fotografický workshop s poľským divadelným fotografom Bartlomiejom Sowom. V Technik cafe na Hlavnej ulici bude vernisáž komornej výstavy DŽUBOX a večer umenia a dizajnu.

Prečítajte si aj:

10. augusta 2012 12:53

Na Hlavnej ulici v Košiciach osadili žeriavom podzemnú trafostanicu
Trafostanica zachováva historický ráz Hlavnej ulice a je blízko na distribuovanie elektriny podnikateľským prevádzkam v centre, ako aj počas budúcoročných masových kultúrnych podujatí v rámci EHMK.

sk
10. augusta 2012 10:40

V rámci EHMK zrevitalizujú mestské parky za takmer 10 miliónov eur
Úpravy zahŕňajú revitalizáciu zelene, terénne a sadové úpravy, obnovu mobiliáru, rekonštrukciu chodníkov, vybudovanie fontán a vytvorenie plôch pre inštaláciu umeleckých diel.

sk
9. augusta 2012 11:25

Na Luníku IX vznikne vzorové bývanie pre tých, ktorí dodržujú zákony
Od 1. augusta je odstavená dodávka pitnej vody a zisťujú sa príčiny straty v hodnote 55.000 eur. Problémom sú vykradnuté externé rozvody elektrickej energie aj búranie bytoviek pre narušenú statiku.

sk
7. augusta 2012 15:31

Študenti Lekárskej fakulty sa stretli s riaditeľom UNLP
Medici žiadali najmä vysvetlenie prečo celý proces nemôže pokračovať ako doteraz. Oboznámení boli s právnym stavom v UNLP i s návrhmi zmlúv zo strany UNLP aj UPJŠ.

sk
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 20:38

Kandidáti na šéfa BBSK zadali prieskum u dvoch agentúr
O post predsedu BBSK sa uchádzajú 17 kandidáti.

sk
dnes 18:42

UKF bude v novom akademickom roku navštevovať takmer 8000 študentov
V novom akademickom roku pribudli na UKF aj noví docenti a profesori.

sk
dnes 16:33

Chodníky v Rimavskej Sobote budú mať nový povrch
Asfaltovanie vykoná mesto aj na dvoch najväčších sídliskách Západ a Rimava.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac