Regióny

Na daniach a poplatkoch evidujú Bojnice nedoplatky viac ako 21.000 eur

TASR, 29. februára 2016 11:01

Mesto zverejnilo na svojej webovej stránke ako i informačnej tabuli mestského úradu zoznam daňových dlžníkov.

Bojnický zámok Foto: TASR/Pavol Remiáš
Bojnice 29. februára (TASR) - Viac ako 21.000 eur dlhujú fyzické a právnické osoby na miestnych daniach a poplatku za komunálny odpad mestu Bojnice. Vyplýva to zo štatistiky k 31. decembru 2015, ktorú zverejnil bojnický mestský úrad na oficiálnej internetovej stránke mesta.

Na poplatku za komunálny a drobný stavebný odpad a dani z nehnuteľnosti dlžia fyzické osoby mestu celkom 5865,45 eura, pričom do tejto sumy je v jednom prípade zarátaný aj úrok z omeškania. Vyššiu sumu nedoplatkov eviduje radnica pri právnických osobách, firmy jej na dani z nehnuteľnosti, poplatku za komunálny a drobný stavebný odpad, respektíve dani z ubytovania dlžia 15.317,44 eura. Dlžnú sumu v jednom prípade navýšili aj úroky z omeškania.

Mesto zverejnilo na svojej webovej stránke ako i informačnej tabuli mestského úradu zoznam daňových dlžníkov, u ktorých úhrnná výška nedoplatkov presiahla u fyzických osôb 160 eur a u právnických osôb 1600 eur. K 31. decembru 2014 evidovala radnica dlh vo výške 29.175,02 eura.

V okolí zámku a zoo nebude môcť verejnosť používať pyrotechniku

Používanie pyrotechniky len počas večerných a nočných hodín posledného dňa v roku a prvých hodín nového roka, ako i jej úplný zákaz v okolí zámku a zoo ustanovuje nové Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o používaní pyrotechnických výrobkov v meste Bojnice. Miestnu normu schválili bojnickí mestskí poslanci na svojom rokovaní uplynulý týždeň (24.2.).

"Mesto Bojnice prijalo na zasadnutí všeobecne záväzné nariadenie o pyrotechnike, ktoré zakázalo jej používanie v katastrálnom území mesta Bojnice. Výnimkou je iba termín od 31. decembra od 18.00 h do 1. januára do 3.00 h, kedy je používanie pyrotechnických výrobkov povolené," uviedol prednosta Mestského úradu v Bojniciach Daniel Palacka.

Doplnil, že úplný zákaz používania pyrotechnických výrobkov platí počas celého roka pre takzvané ochranné pásmo národnej kultúrnej pamiatky Zámok Bojnice a v bezprostrednom okolí zoologickej záhrady.

Nové nariadenie, ktorého schválením samospráva reagovala na novelizáciu zákona o výbušninách, výbušných predmetoch a munícii, nadobudne účinnosť 12. marca.

Pôvodné VZN museli Bojnice, podobne ako iné mestá a obce na Slovensku zrušiť, štát totiž v roku 2014 prijal legislatívu, ktorá samosprávam odobrala kompetencie rozhodovať o používaní pyrotechniky na svojich územiach. Túto zmenu kritizovala aj bojnická radnica. Poukazovala na to, že by zákon mal pamätať aj na pamiatky a zoologické záhrady, ktoré sa v právnej norme nespomínali. Právomoc rozhodovať o zábavnej pyrotechnike prinavrátila mestám a obciam spomínaná novelizácia zákona, ktorá nadobudla účinnosť 2. decembra 2015.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 21:27

Kandidát na šéfa BBSK J. Lunter kritizoval Kotlebov úrad, ten sa bráni
Podľa Luntera a jeho tímu Kotleba stopol dotácie aj pre divadelný festival Divadelná Chalúpka a športové podujatie Beh nočným Breznom.

sk
včera 21:09

Komenského ulica v Košiciach je pre bežcov maratónu pripravená
Po pretekoch sa bude na nej ďalej pracovať na dokončení nástupných ostrovčekov pre cestujúcu verejnosť či ťahať trolejové vedenia, vrátane vykonania predpísaných skúšok trate a podobne.

sk
včera 20:09

Zvolenskí poslanci zobrali na vedomie štúdiu využitia časti Bariny
Mesto tam chce vybudovať športovo-rekreačný areál, kde by mali vyrásť kúpalisko, plaváreň, 400-metrová atletická dráha, ihriská na futbal, in-line korčuliarska dráha a tiež obytné domy a parkoviská.

sk

Najčítanejšie Regióny

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac