Regióny

Na Chopku opäť ožívajú tajomné príbehy draka Demiána

TASR, 15. júla 2016 11:07

Drak Demián váži 1,5 tony a meria tri metre. Kovová socha má tri hlavy a celkovo sa na nej odpracovalo približne 1350 hodín.

Ilustračná fotografia z Nízkych Tatier. Končiare pohoria Chopok. Foto: TASR/Michal Svítok
Demänovská Dolina 15. júla (TASR) - Tretí ročník Dračích nocí na Chopku s podtitulom Drakolympiáda je zasvätený športu. Liptovské kopce opäť po roku ožijú tajomnými príbehmi draka Demiána, ktorý bude chrliť oheň aj dym. Prvá časť podujatia poteší rodiny s deťmi v sobotu (16.7.).

"Pri tejto príležitosti realizujeme večerný vývoz lanovkami. Deti pri príchode vybavíme brožúrkou a pod vedením maskota Tatranca absolvujú aj pravý vysokohorský tréning. Keď zvládnu všetky športové aj nešportové úlohy, čaká ich zaslúžená medaila," povedala Sylvia Artzová marketingová riaditeľka zo strediska Jasná.

Na úvod deti zahreje olympijská rozcvička či zdravotná prehliadka. "Následne je potrebné, ako na pravej olympiáde, preniesť drakolympijský oheň. Niekedy sa stane, že aj športovci postrácajú veci a treba im pomôcť nájsť zatúlané predmety v piesku doskočiska," doplnila. Chýbať nebude podľa jej slov ani dračia športová aréna či zóna rekordov, kde si deti zatrénujú na stupňoch víťazov, ako sa má hrdo niesť vavrínový veniec.

Podľa riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Dariny Bartkovej záujem dovolenkárov o výlety do hôr a turistiku počas leta rastie. "Treba však neustále inovovať ponuku a tvoriť zaujímavé programy, čo platí najmä ak ide o úprimného detského klienta," skonštatovala. Nasledujúce Dračie noci pod názvom Dračí pátrači čakajú na rodiny s deťmi 13. augusta.

Drak Demián váži 1,5 tony a meria tri metre. Kovová socha má tri hlavy a celkovo sa na nej odpracovalo približne 1350 hodín. Osobitosť drakovi dodáva 800 ručne kovaných šupín. Drak Demián, najmocnejší strážca demänovských pokladov, je inšpirovaný starou liptovskou povesťou o drakovi, ktorý obýval Demänovské jaskyne.

Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 9:08

Na dopravu na Topfest dohliadne polícia, bude aj kyvadlová preprava
Vzhľadom na zvýšenú kontrolu zo strany organizátora je vhodnejšie prísť na podujatie v dostatočnom časovom predstihu a predchádzať tak zbytočným kolíziám na cestách.

sk
dnes 9:04

Polícia kontroluje dopravu v okresoch Rimavská Sobota a Revúca
Ak vodič poruší predpisy, polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.

sk
dnes 7:06

Bratislavskí poslanci sa dnes vyjadria k protestom prokurátora
Poslanci by však mali opätovne riešiť aj dodatok štatútu hlavného mesta k parkovacej politike. Ak ho poslanci odsúhlasia, nové pravidlá parkovania by mali začať platiť v uliciach Bratislavy.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac