< sekcia Regióny

V Mestskom parku vo Fiľakove pribudol nový náučný chodník

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Ďalším prírastkom, ktorý v parku sprístupnila samospráva koncom septembra, je obnovené detské ihrisko, kde pribudli nové herné prvky.

Fiľakovo 15. októbra (TASR) – Informácie o faune, flóre, histórii, či zaujímavosti o neďalekom kaštieli Berchtoldovcov a Geoparku Novohrad – Nógrád. To všetko poskytne návštevníkom Mestského parku vo Fiľakove v okrese Lučenec nový náučný chodník, ktorý samospráva odovzdala do užívania v týchto dňoch.

„Na jeho vybudovanie sme využili 14 presklených kovových vitrín, ktoré boli do parku osadené počas jeho revitalizácie v roku 2011. Doposiaľ však boli zväčša nevyužívané, bolo ich potrebné vyčistiť a natrieť,“ uviedla hovorkyňa mesta Klaudia Kovácsová.

Ďalším prírastkom, ktorý v parku sprístupnila samospráva koncom septembra, je obnovené detské ihrisko, kde pribudli nové herné prvky. Zaujímavosťou je, že v rámci rekonštrukcie ihriska bol zachovaný a obnovený pôvodný, vyše polstoročný detský kovový kolotoč. Pôvodne mal byť síce odstránený, ale voči tomuto zámeru protestovalo veľa obyvateľov mesta, ktorí svoj zamietavý postoj prezentovali aj na sociálnej sieti.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.