< sekcia Regióny

Auto zrazilo šesťročné dieťa, má poranenú hlavu a hrudník

Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa

Chlapec náhle vstúpil na cestu, mimo vyznačeného priechodu pre chodcov.Dostatočne sa však nepresvedčil, či tak môže urobiť.Nehoda sa stala medzi mestom Gelnica a Prakovcami.

Gelnica 15. novembra (TASR) – Ťažké zranenie utrpel šesťročný chlapec, ktorého v utorok (14.11.) ráno na ceste medzi mestom Gelnica a obcou Prakovce zrazilo osobné auto. Vodič (38) s vozidlom zn. BMW v tom čase smeroval do mesta.

"Podľa doterajších zistení šesťročný chodec z mesta Gelnica, v časti zvanej Hájik, náhle vstúpil na vozovku mimo vyznačeného priechodu pre chodcov, pričom sa dostatočne nepresvedčil, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúceho vozidla, následkom čoho došlo k stretu s vozidlom," informovala TASR košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Po nehode dieťa s poranením hlavy a hrudníka previezli leteckí záchranári do Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

Polícia u vodiča požitie alkoholických nápojov nezistila. Presná príčina vzniku dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. "Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví," konštatovala Ivanová.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.