< sekcia Regióny

Gemerská knižnica P. Dobšinského pripravuje besedu o čítaní deťom

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavol Remiaš

V dnešnej dobe plnej technických vymožeností je občas ťažké presvedčiť deti, aby čítali knihu. Prieskum upozorňuje, že každé tretie dieťa príde do školy s tým, že mu ani mama, ani oco nikdy nečítali.

Rožňava 25. septembra (TASR) - Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pripravuje v rámci projektu Tajomstvá v literatúre v utorok (26.9.) besedy pre žiakov druhého stupňa základných škôl s Tiborom Hujdičom pod názvom Rande s mojou láskou – knihou.

"V dnešnej dobe plnej technických vymožeností je občas ťažké presvedčiť deti, aby čítali knihu. Väčšina rodičov svoje ratolesti už v útlom veku necháva s mobilom, tabletom alebo pri počítači. Viesť deti už odmala k čítaniu je veľmi dôležité. O to sa snaží aj Tibor Hujdič alias 'pán Mrkvička'. Študoval sociálnu prácu na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Ako sociálny pracovník pracoval s deťmi. Založil detské kníhkupectvo zamerané na predaj kníh pre deti a mládež," povedala Tatiana Bachňáková z knižnice.

Podľa Hujdiča prieskum na túto tému upozorňuje, že každé tretie dieťa príde do školy s tým, že mu ani mama, ani oco nikdy nečítali. "Takéto dieťa už pri nástupe do školy oproti deťom, ktorým rodičia pravidelne čítajú, zaostáva. Zmeniť to k lepšiemu je dlhodobá záležitosť, no určite sa netreba vzdávať," tvrdí Hujdič.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.