< sekcia Regióny

Hasiči zasahovali v Piešťanoch pri požiari bývalého hotela

Ilustračná snímka. Foto: TASR KR HaZZ Trnava

Požiarom vznikla majiteľovi budovy priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 30.000 eur.

Piešťany 10. augusta (TASR) – Hasiči zasahovali vo štvrtok (9.8.) v podvečerných hodinách pri požiari bývalého hotela Slovan na Winterovej ulici v Piešťanoch. TASR informovala odborná inšpektorka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Júlia Kedrová.

Po príchode hasičov na miesto udalosti sa zistilo, že ide o požiar časti strechy bývalého hotela v treťom štádiu horenia od jeho severnej strany a hrozilo, že požiar sa rozšíri do vnútorných priestorov. "Na mieste zasahovalo šesť hasičov z Piešťan, Hlohovca a Trnavy so šiestimi kusmi hasičskej techniky, dobrovoľní hasiči z Vrbového a Drahoviec i členovia Závodného hasičského zboru Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany s tromi C prúdmi, jedným vysokotlakovým prúdom a jedným lafetovým prúdom za súčasného rozoberania konštrukcie strechy," uviedla Kedrová.

Následne bol celý objekt prekontrolovaný termokamerou. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Požiarom vznikla majiteľovi budovy priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 30.000 eur. "Pri požiari nebola zranená žiadna osoba," doplnila Katarína Križanová z Prezídia HaZZ.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.