< sekcia Regióny

Na D1 havaroval poľský kamión, vodič zraneniam podľahol

Na snímke havarovaný kamión. Foto: TASR/KR PZ v Trnave

Vodič poľského kamióna sa pravdepodobne nevenoval plne vedeniu vozidla. Po náraze sa na cestu vyliala nafta.

Trnava 12. júna (TASR) - Na diaľnici D1 v smere na Bratislavu došlo dnes krátko po polnoci opäť k tragickej dopravnej nehode. Vodič poľského kamiónu Mercedes Benz Axor, ktorý mal na ložnej ploche naložené Iveco, išiel po diaľnici D1 v smere na Bratislavu. Pri Trnave z nezistených príčin narazil do zvodidiel na pravej strane, auto bolo následne odhodené do stredových zvodidiel. Zadná časť auta prešla do protismeru a predná zostala na betónových zvodidlách. Z ložnej plochy sa uvoľnilo prevážané Iveco, ktoré spadlo na cestu v protismere.

„V tom čase sa smerom na Žilinu pohybovalo auto Mercedes Vito, ktorého vodič nestačil ubrzdiť a narazil do uvoľneného Iveca. Jeho 33-ročný vodič z Oravskej Lesnej utrpel ľahké zranenia. Pri prvotnom náraze do zvodidiel vpravo sa na kamióne Mercedes Benz Axor odtrhla jeho palivová nádrž a po ceste sa rozliala nafta. V tom istom smere sa pohybovala bratislavská Honda CR-V. Vodič vo veku 37 rokov pre rozliatu naftu nestačil ubrzdiť, narazil do palivovej nádrže, pričom ju tlačil niekoľko metrov pred sebou. Vodič Hondy z Bratislavy sa pri nehode nezranil. Vodič poľského kamióna vo veku 32 rokov, ktorý sa pravdepodobne nevenoval plne vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, utrpel zranenia, v dôsledku ktorých zomrel. Jeho spolujazdec sa zranil ľahko. Presné príčiny a okolnosti polícia vyšetruje,“ informovala dnes krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

„Polícia apeluje na vodičov, aby nepreceňovali svoje sily a schopnosti. Niekedy stačí sekunda nepozornosti a môže dôjsť ku kolízii s fatálnymi následkami. Zákon jednoznačne hovorí, že vodič je povinný venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke. V týchto horúcich dňoch môžu aj vodiči ľahšie podľahnúť únave, preto by mali sadať za volant len riadne oddýchnutí a včas reagovať na únavu svojho tela. Podľa zákona vodič nesmie viesť vozidlo, ak je jeho schopnosť znížená najmä úrazom, chorobou, nevoľnosťou alebo únavou,“ dodala hovorkyňa polície.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.