Regióny

Hrad Revište pri Žarnovici má svojho knižného sprievodcu

TASR, 27. januára 2016 11:29

Publikácia vychádza z niekoľkoročných výskumov a bádaní, či už architektonických, historických alebo archeologických výskumov na hrade.

Hrad Revište v okrese Žarnovica. Foto: TASR/Dušan Hein
Žarnovica 27. januára (TASR) - Na viac ako 40 stranách predstavuje hradnú zrúcaninu Revište pri Žarnovici publikácia Hrad Revište - Sprievodca po zrúcanine hradu. Podľa Ratibora Mazúra, výkonného riaditeľa Združenia na záchranu hrade Revište, ide o prvotinu, ktorá je určená nielen laickej, ale aj odbornej verejnosti.

Autorom brožúry, ktorú združenie vydalo v spolupráci so Slovenským skautingom, je Martin Bóna. "Publikácia vychádza z niekoľkoročných výskumov a bádaní, či už architektonických, historických alebo archeologických výskumov na hrade," priblížil Mazúr. Čitateľ sa v nej dozvie viac o architektonickom vývoji hradu, jeho význame, ale aj o niekdajších majiteľoch.

"Do budúcnosti plánujeme vydať aj ďalšie publikácie o hrade. O nejaké tri štyri roky, keď sa dokončia archeologické výskumy, plánujeme vydať monografiu o hrade Revište," dodal Mazúr.

Kniha vyšla v náklade 1200 kusov. Združeniu sa na tento účel podarilo získať dotáciu z ministerstva kultúry vo výške 3000 eur. Záujemcovia si môžu publikáciu kúpiť prostredníctvom internetu, nájdu ju aj v reštaurácii priamo pod hradom či v kancelárii Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Gron v Novej Bani.

Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 20:01

R2 pri Zvolene bude pre zosuv skál niekoľko dní úplne uzatvorená
Obchádzkové trasy budú vyznačené prenosným dopravným značením v zmysle odsúhlasenej projektovej dokumentácie organizácie dopravy.

sk
včera 18:54

Súťaž Miss Folklór už pozná 11 finalistiek, predvedú kroje i party
Z kastingov, ktoré sa uskutočnili na folklórnych festivaloch, vzišla finálová zostava 11 folkloristiek a tú dnes organizátori predstavili na Donovaloch.

sk
včera 18:19

Novohradský folklórny festival prinesie hudbu, spev, tanec i remeslá
Festival sa bude konať 28. a 29 júla v Lučenci.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac