Regióny

V Kolárove postavia ihrisko v tvare hradu maďarského mesta Pata

TASR, 9. septembra 2017 14:16

V súčasnosti sa finalizuje podpisovanie rôznych zmlúv na jeho výstavbu, pričom na jar budúceho roka sa začne s jeho budovaním.

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Kolárovo 9. septembra (TASR) - Mesto Kolárovo v okrese Komárno, ktoré je členom cezhraničného zoskupenia Pons Danubii, získalo podporu projektu vybudovania nového detského ihriska. Ako TASR informoval primátor mesta Árpád Horváth, náklady na jeho vybudovanie sú vo výške takmer 200.000 eur a bude financované z dotácie spomenutého zoskupenia.

Detské ihrisko bude vybudované v tvare hradu v maďarskom meste Pata. "V každom meste, ktoré je členom cezhraničného zoskupenia Pons Danubii, bude vybudované detské ihrisko, ktoré bude mať tvar významných historických budov či dominánt iného mesta, člena tohto zoskupenia. Naopak, detské ihrisko v tvare kolárovského dreveného mostu a Vodného mlynu sa postaví v maďarskom meste Kisbér. V Hurbanove bude mať detské ihrisko tvar veľkej baníckej veže, čo je historická pamiatka maďarského mesta Oroszlány," priblížil Horváth.

V súčasnosti sa finalizuje podpisovanie rôznych zmlúv na jeho výstavbu, pričom na jar budúceho roka sa začne s jeho budovaním. "V rámci zoskupenia ide zo strany mesta Kolárovo o dlhoročnú spoluprácu, pričom za ten čas samospráva získala podporu viacerých projektov, medzi nimi aj vybudovanie cyklotrasy Komárno - Kolárovo," dodal.

Kolárovo je členom cezhraničného zoskupenia Pons Danubii, ktorého členmi zo Slovenska sú mestá Komárno, Kolárovo a Hurbanovo a z Maďarska Komárom, Tata, Kisbér a Oroszlány. Cieľom zoskupenia je odstraňovanie diskriminácie tak, aby miestne subjekty mali rovnaké možnosti na oboch stranách hraníc.

Ďalším cieľom je umožniť, podporiť a posilniť hospodársku a spoločenskú súdržnosť cestou realizácie programov územnej spolupráce v spoločnom financovaní zo zdrojov Európskej únie a využívaním právnej subjektivity zoskupenia.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

včera 21:27

Kandidát na šéfa BBSK J. Lunter kritizoval Kotlebov úrad, ten sa bráni
Podľa Luntera a jeho tímu Kotleba stopol dotácie aj pre divadelný festival Divadelná Chalúpka a športové podujatie Beh nočným Breznom.

sk
včera 21:09

Komenského ulica v Košiciach je pre bežcov maratónu pripravená
Po pretekoch sa bude na nej ďalej pracovať na dokončení nástupných ostrovčekov pre cestujúcu verejnosť či ťahať trolejové vedenia, vrátane vykonania predpísaných skúšok trate a podobne.

sk
včera 20:09

Zvolenskí poslanci zobrali na vedomie štúdiu využitia časti Bariny
Mesto tam chce vybudovať športovo-rekreačný areál, kde by mali vyrásť kúpalisko, plaváreň, 400-metrová atletická dráha, ihriská na futbal, in-line korčuliarska dráha a tiež obytné domy a parkoviská.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac