Regióny

Pri Malom Dunaji dobuduje Kolárovo cyklotrasu až k Vodnému mlynu

TASR, 8. septembra 2017 16:30

Zámer bude realizovaný v cezhraničnom projekte Mošonského a Malého Dunaja Bratislavského samosprávneho kraja a Rábsko-mošonsko-šopronskej župy v Maďarsku.

Ilustračná fotografia. Foto: TASR/AP
Kolárovo 8. septembra (TASR) - Mesto Kolárovo v okrese Komárno vybuduje cyklotrasu pri Malom Dunaji, ktorá povedie až k Vodnému mlynu pri Kolárove. Ako TASR informoval primátor mesta Árpád Horváth, na projekt samospráva získala príspevok vo výške 170.000 eur.

Zámer bude realizovaný v rámci spoločného cezhraničného projektu Mošonského a Malého Dunaja Bratislavského samosprávneho kraja a Rábsko-mošonsko-šopronskej župy v Maďarsku, v ktorom je mesto Kolárovo partnerom. "Pôjde o napojenie k už existujúcej cyklotrase Komárno - Kolárovo k turisticky atraktívnemu Vodnému mlynu. Tá v súčasnosti končí pri Vážskom moste. Mesto sa na projekte bude spolupodieľať piatimi percentami z celkových nákladov, teda sumou vo výške 8500 eur. Začiatok prác je naplánovaný na marec až apríl budúceho roka, pričom ukončenie prác sa predpokladá do 30 dní," povedal Horváth.

"Súčasťou zámeru bude okrem vybudovania samotnej cyklotrasy aj osadenie viacerých informačných tabúľ, menšie prístaviská pre vodákov a ďalšie potrebné práce, súvisiace s cykloturistikou a vodnou turistikou," dodal primátor mesta.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 21:27

Kandidát na šéfa BBSK J. Lunter kritizoval Kotlebov úrad, ten sa bráni
Podľa Luntera a jeho tímu Kotleba stopol dotácie aj pre divadelný festival Divadelná Chalúpka a športové podujatie Beh nočným Breznom.

sk
včera 21:09

Komenského ulica v Košiciach je pre bežcov maratónu pripravená
Po pretekoch sa bude na nej ďalej pracovať na dokončení nástupných ostrovčekov pre cestujúcu verejnosť či ťahať trolejové vedenia, vrátane vykonania predpísaných skúšok trate a podobne.

sk
včera 20:09

Zvolenskí poslanci zobrali na vedomie štúdiu využitia časti Bariny
Mesto tam chce vybudovať športovo-rekreačný areál, kde by mali vyrásť kúpalisko, plaváreň, 400-metrová atletická dráha, ihriská na futbal, in-line korčuliarska dráha a tiež obytné domy a parkoviská.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac