Regióny

Košičania si na Veľkonočnú nedeľu budú môcť zabehať medzi zvieratami

TASR, 26. marca 2016 11:59

Trasa je naplánovaná tak, aby bežci mali možnosť okrem športového zážitku vidieť a spoznať čo najviac zvierat.

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/Oliver Ondráš
Košice 26. marca (TASR) – Športoví nadšenci z občianskeho združenia Active life aj tento rok pripravili v poradí tretí Veľkonočný beh. Spoluorganizátorom podujatia, ktoré sa bude konať v nedeľu (27.3.), je mesto Košice – Európske mesto športu 2016, Zoologická záhrada Košice a Fun Factory.

"Bežci sa na štart postavia o 10.00 h. Štart a cieľ je na rovnakom mieste pri chovnom zariadení opíc neďaleko stánkov s občerstvením. Tento rok so sebou prináša novinku v podobe dvoch rozdielne dlhých tratí. Jedna je prispôsobená pre aktívnejších bežcov s dĺžkou 6,5 kilometra, ďalšia 2,5-kilometrová je určená deťom," priblížil koordinátor projektu Tomáš Gáll z občianskeho združenia Active life.

Trasa je podľa jeho slov naplánovaná tak, aby bežci mali možnosť okrem športového zážitku vidieť a spoznať čo najviac zvierat.

Koordinátor projektu Tomáš Gáll hovorí, že na Beh v zoo už od jeho nultého ročníka prichádzali pozitívne ohlasy. Zaujalo to aj zoologické záhrady v Českej republike. "Potvrdil mi to riaditeľ Zoologickej záhrady v Košiciach Erich Kočner, ktorému volali kolegovia z iných zoo v Prahe aj Brne s tým, aké je to úžasné. Nie každá zoologická záhrada môže niečo podobné usporiadať. Nie sú totiž dostatočne veľké," povedal Gáll. Teší ho fakt, že beh v atypickom prostredí sa podarilo zorganizovať aj v tomto roku, keď mesto Košice nosí titul Európske mesto športu 2016.

"S týmto rokom a titulom sa spája základná myšlienka neziskovej organizácie Active life, ktorou je zapojiť širokú verejnosť do športových aktivít, respektíve doslova rozhýbať Košičanov," dodal organizátor podujatia.

Komunita Active life vznikla v roku 2014 za účelom podpory zdravého a aktívneho štýlu života. Ako nezisková organizácia funguje od roku 2015. Organizuje viacero úspešných športových podujatí v Košiciach, ako Spoznaj behom Košice, Beh kráľa Róberta z Anjou, Mikulášsky beh, alebo Active life Hill Race. Občianske združenie Active life organizuje a aktívne sa zapája do charitatívnych projektov. Finančne pomohlo ôsmim inštitúciám a štyrom jednotlivcom s celkovou sumou 8886,69 eura.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 12:17

VIDEO: O kreslo predsedu Trenčianskeho kraja zabojuje Š. Škultéty
Škultéty je primátor kúpeľného mestečka Trenčianske Teplice.

sk
dnes 12:09

Folklórny festival Východná dnes otvára svoje brány
Na pódiách amfiteátra pod holým nebom sa predstavia finalisti televízneho programu Zem spieva.

sk
dnes 12:07

V Bielovodskej doline sa bude súťažiť v kosení lúk i varení guláša
Tento rok sa do súťaže prihlásilo 27 súťažných tímov zo Slovenska, Česka, Poľska a Ukrajiny.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac