< sekcia Regióny

V košickej časti Juh pribudne prvé podzemné kontajnerovisko

Pilotný projekt spoločnosti Kosit a mestskej časti Košice Juh prináša do Košíc prvé podzemné kontajnerovisko v meste. Na snímke dokončovacie práce na podzemnom kontajnerovisku v Košiciach 20. novembra 2017. Foto: TASR/František Iván

Spoločnosť KOSIT z vlastných prostriedkov v spolupráci s Magistrátom mesta Košice a mestskou časťou Košice - Juh inštaluje v rámci pilotného projektu spomínané podzemné kontajnerovisko.

Košice 20. novembra (TASR) - V mestskej časti Košice - Juh finišujú s prácami na výstavbe prvého podzemného kontajneroviska. Spoločnosť KOSIT, a.s., ho realizuje v rámci pilotného projektu nových podzemných a uzamykateľných kontajnerovísk.

"Stavbu by sme chceli dokončiť v najbližších týždňoch a následne kontajnerovisko sprístupniť. Ide o tri kontajnery, každý s objemom piatich kubických metrov na tuhý komunálny odpad, plast/kov a papier. V súčasnosti sa realizujú terénne a povrchové úpravy, ktoré dodávateľ stavby dokončuje," uviedla pre TASR referentka PR oddelenia spoločnosti KOSIT Silvia Karolyiová.

Spoločnosť KOSIT z vlastných prostriedkov v spolupráci s Magistrátom mesta Košice a mestskou časťou Košice - Juh inštaluje v rámci pilotného projektu spomínané podzemné kontajnerovisko. Nadzemné dali do užívania v júni tohto roka. Teraz budú sledovať názory verejnosti na to, aké výhody a nevýhody oboch riešení prevládajú. Konečné rozhodnutie o variante, spôsobe financovania, ako aj ich počte bude podľa KOSIT-u na magistráte mesta.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.