Regióny

Košická zoo sa opäť zapojí do Európskej noci netopierov

TASR, 31. augusta 2017 5:40

Účastníci pomocou odchytových sietí a ultrazvukového detektora sa dozvedia, aké druhy netopierov žijú v areáli zoo. Uvidia aj to, ako sa určuje pohlavie a kontroluje zdravotný stav.

Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Košice 31. augusta (TASR) - Migrácia európskych druhov netopierov bude hlavnou témou Európskej noci netopierov, do ktorej sa košická zoo zapojí už tretíkrát. Dnes pripravila v spolupráci so Spoločnosťou na ochranu netopierov program pre verejnosť.

"Účastníci sa aj v tomto roku môžu tešiť na monitoring nášho jediného lietajúceho cicavca. Akcia sa začne v klubovni Himaláje o 18.30 h prezentáciou, ktorú pripravil ornitológ a chiropterológ, odborný pracovník Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach Ľuboš Korytár," priblížila Vlasta Paľková z oddelenia vzdelávania a marketingu zoo v košických Kavečanoch.

Noc netopierov bude pokračovať presunom do areálu, kde sa účastníci pomocou odchytových sietí a ultrazvukového detektora dozvedia, aké druhy netopierov žijú v areáli zoo. Uvidia aj to, ako sa určuje pohlavie a kontroluje zdravotný stav.

"Akcia zameraná na ochranu netopierov je súčasťou kampane Európskej asociácie zoologických záhrad a akvárií (EAZA) na ochranu európskej fauny. Prvé dva ročníky akcie sa stretli s mimoriadnym ohlasom verejnosti. Zoo doteraz pritiahla zvedavcov na program zameraný na prevenciu a vyvracanie mýtov a predsudkov spojených s netopiermi, tiež na druhy a ich ochranu," doplnila Paľková.

Noc netopierov sa koná vždy posledný augustový víkend od roku 1997. Vyhlasuje ju sekretariát Dohovoru o ochrane európskych populácií netopierov EUROBATS so sídlom v Bonne. Koná sa každoročne vo viac ako 30 štátoch s cieľom propagovať ochranu netopierov. Na Slovensku túto akciu zastrešuje Spoločnosť na ochranu netopierov so sídlom v Bardejove.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 20:38

Kandidáti na šéfa BBSK zadali prieskum u dvoch agentúr
O post predsedu BBSK sa uchádzajú 17 kandidáti.

sk
dnes 18:42

UKF bude v novom akademickom roku navštevovať takmer 8000 študentov
V novom akademickom roku pribudli na UKF aj noví docenti a profesori.

sk
dnes 16:33

Chodníky v Rimavskej Sobote budú mať nový povrch
Asfaltovanie vykoná mesto aj na dvoch najväčších sídliskách Západ a Rimava.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac