< sekcia Regióny

Mesto Bratislava podporí spoločenské projekty sumou 369.000 eur

Ilustračná snímka Foto: TASR

Grantový program hlavného mesta Ars Bratislavensis prichádza tento rok s niekoľkými novinkami.

Bratislava 10. januára (TASR) - Hlavné mesto podporí v tomto roku kultúrne a spoločenské projekty sumou 369.000 eur. Na podporu kultúry cez grantový program Ars Bratislavensis vyčlenilo 180.000 eur. V rámci Grantového programu pre voľný čas, šport a sociálne aktivity prerozdelí ďalších 189.000 eur. Oproti minulému roku ide o navýšenie o 74.000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

"Podporou projektov v rámci našich grantových schém motivujeme organizátorov kultúrnych, športových a vzdelávacích aktivít, aby prinášali nové inovatívne podujatia a projekty, ktoré obohatia život Bratislavčanov," priblížil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Grantový program hlavného mesta Ars Bratislavensis prichádza tento rok s niekoľkými novinkami. Zásadnou zmenou je možnosť podporiť jednotlivé projekty vyššou sumou než bolo tomu doteraz, a to v úhrnnej výške až 10.000 eur na kalendárny rok. "Ďalšou novinkou je zmena hodnotenia projektov. Po novom do nej vstúpi novozriadená hodnotiaca komisia ako odborný poradný orgán Grantovej komisie pre vyhodnocovanie projektov," podotkla Onufer. Súčasťou zmien sú aj nové uzávierkové termíny pre podávanie žiadostí o grant. Termín uzávierky pre rok 2018 je v tomto prípade 14. február. Grantový program Ars Bratislavensis sa zameriava na podporu umeleckých a kultúrnych aktivít v Bratislave a aktivít propagujúcich Bratislavu na Slovensku i v zahraničí.

Grantový program hlavného mesta pre voľný čas, šport a sociálne aktivity sa zameriava na podporu voľnočasových aktivít detí a mládeže v čase mimo vyučovania. A to v oblasti záujmových, tvorivých, pohybových a vzdelávacích aktivít a aktivít na podporu rozvoja talentu. Taktiež je zameraný na podporu športových či sociálnych aktivít v Bratislave. Termíny uzávierok žiadostí o granty pre rok 2018 sú v tomto prípade 31. január, 31. marec, 30. jún a 30. september. "Prioritne budú podporované projekty zamerané na tému Poznaj a chráň svoje mesto a Deti a mládež v pohybe," spresnila Onufer.

Žiadosť o granty môžu podávať právnické osoby (ktorých zakladateľom nie je hlavné mesto) a fyzické osoby – podnikatelia, ktorí majú sídlo alebo trvalý pobyt na území Bratislavy, alebo pôsobia či vykonávajú činnosť v jej území. Všetky informácie, podmienky, ako aj tlačivá žiadostí sú zverejnené na webovej stránke hlavného mesta.

V roku 2017 prerozdelila bratislavská samospráva v rámci Grantového programu Ars Bratislavensis 115.000 eur, čím podporila 194 projektov. Zároveň prerozdelila v rámci svojich grantových schém 180.000 eur, čím podporila 264 projektov zameraných na podporu voľnočasových, sociálnych a športových aktivít detí a mládeže.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.