< sekcia Regióny

V Zlatých Moravciach odovzdali do užívania 32 nových bytov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dano Veselský

Prví nájomníci sa sťahovali do nového už v polovici mája tohto roka.

Zlaté Moravce 20. mája (TASR) – Mesto Zlaté Moravce odovzdalo do užívania 32 nových nájomných bytov. Bytovka pozostávajúca z dvoch blokov zo samostatnými vchodmi stojí na Ulici 1. mája. Skolaudovaná bola na konci roka 2017. V novej bytovke sa nachádza 12 jednoizbových bytov, 16 dvojizbových a štyri trojizbové byty. Priemerná podlahová plocha jedného bytu je 46,64 štvorcových metrov.

Prví nájomníci sa sťahovali v polovici mája tohto roka. "Záujem o byty bol mimoriadne vysoký, mesto dlhodobo evidovalo až do 600 žiadostí o pridelenie bytu. Na Štátny fond rozvoja bývania išlo 121 žiadostí, ktoré si podali naši občania. Rozhodovalo sa podľa veľmi prísnych kritérií," skonštatovala mestská poslankyňa Denisa Uhrinová.

Investičné náklady na výstavbu bytového domu boli 1.401.551 eur. Samospráva túto sumu uhradila z úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania vo výške 840.930 eur a z dotácie Ministerstva dopravy, výstavby SR v hodnote 560.620 eur. Z vlastných zdrojov vyčlenilo mesto 201.248 eur na vybudovanie komunikácií, spevnených plôch a inžinierskych sietí.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.