< sekcia Regióny

Na Hviezdoslavovom námestí sa začnú v piatok vianočné trhy

Na archívnej snímke Staromestské vianočné trhy. Foto: TASR - Marko Erd

Staromestské vianočné trhy príde v piatok už tradične otvoriť herečka Karin Haydu, tentoraz aj s herečkou Monikou Hilmerovou.

Bratislava 16. novembra (TASR) – V centre Bratislavy po roku opäť zavládne vianočná atmosféra. Na Hviezdoslavovom námestí totiž otvoria v piatok Staromestské vianočné trhy. O týždeň neskôr, v piatok 23. novembra, štartujú aj mestské vianočné trhy na bratislavskom Hlavnom námestí a Františkánskom námestí. Trhy potrvajú do 22. decembra.

Staromestské vianočné trhy príde v piatok už tradične otvoriť herečka Karin Haydu, tentoraz aj s herečkou Monikou Hilmerovou. "Predstaví sa Anka Repková s piesňou Svetlo a návštevníci sa môžu tešiť na muzikál Ľadové kráľovstvo – Frozen," priblížila hovorkyňa mestskej časti Staré Mesto Nora Gubková. Otvárací program sa začína od 17.00 h.

Hviezdoslavovo námestie už zdobí vianočný strom, ktorý tento rok meria 12 metrov. Ide o smrek pichľavý a mestskej časti ho daroval Staromešťan zo svojej záhrady. Výzdoba stromčeka bude ladená do červena. Na námestí už stoja aj stánky, v ktorých budú ponúkať vianočné darčeky, lahôdky či občerstvenie.

Vianočné trhy pripravuje aj magistrát na Hlavnom námestí a Františkánskom námestí, ktoré otvoria v piatok 23. novembra. Na Hlavnom námestí už začiatkom novembra umiestnili vianočný stromček. Je to 30 rokov starý 14 metrov vysoký smrek pichľavý a mestu ho podaroval obyvateľ z mestskej časti Rača. Mesto muselo doviezť a nainštalovať vianočný stromček v predstihu pre skorší začiatok Staromestských vianočných trhov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.