Regióny

Na sídlisku Sásová majú deti klzisko pod svojimi oknami

TASR, 25. januára 2016 21:11

Na realizáciu klziska v Sásovej minuli takmer 25.000 litrov vody.

Ilustračné foto Foto: TASR - Oliver Ondráš
Banská Bystrica 25. januára (TASR) – V centre najväčšieho banskobystrického sídliska Sásová, na Rudohorskej ulici, už počas víkendu otvorili pre verejnosť ľadovú plochu na ihrisku pod holým nebom, ktoré má v správe Banskobystrická hokejbalová únia (BBHbÚ). Na klzisku sa aj dnes mohli vyšantiť deti, ktoré dnes pre štrajk učiteľov nemuseli ísť do školy.

"Toto je práve cesta k rozvoju športu v našom meste. Keď sme my vyrastali, sami sme si robili klziská vedľa panelákov a učili sme sa korčuľovať a hrať hokej. Dnes je všetko inak. Ja si ale myslím, že to čo fungovalo dobre, treba skúsiť obnoviť. Práve preto táto myšlienka a naša pomoc pri jej realizácii. Titul Európske mesto športu 2017, o ktorý sa uchádzame, je práve o tom, ako naštartovať športové aktivity v meste a pritiahnuť obyvateľov mesta k športu," konštatoval Martin Turčan, druhý viceprimátor Banskej Bystrice s tým, že jeho snahou je zvýšiť počet takých klzísk a osvetliť ich, aby slúžili aj na večerné korčuľovanie.

"Keď sme od mesta získali ihrisko do správy, presne tieto aktivity sme na rokovaní preberali s vedením mesta a sľúbili sme, že urobíme maximum," doplnil Boris Franko, ktorý sa spolu s mestským poslancom Matúšom Molitorisom na spojazdnení klziska v Sásovej aktívne podieľali.

"Vlani v lete sme celý areál vypratali. Vynosili veľa neporiadku, zbúrali staré unimobunky, ktoré využívali bezdomovci a vysekali všetky kríky v objekte. Získali sme aj dotáciu od mesta aspoň na pokrytie základných nákladov s tým spojených, taktiež sme dostali veľkoobjemové kontajnery na odpad. Vďaka tomu je v týchto dňoch areál čistý a pripravený na športové aktivity i v zimnom období. Týmto pozývame všetkých na korčuľovanie ako za starých čias," dodal Molitoris, člen BBHbÚ.

Na realizáciu klziska v Sásovej minuli takmer 25.000 litrov vody. Na ihrisku sa nachádzajú lavičky na preobutie a uloženie vecí. Každú noc po úprave plochy oplotený areál uzatvárajú, aby sa predišlo vandalizmu. Plocha bude fungovať, pokiaľ ju počasie a teploty dovolia zachovať užívaniaschopnú.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 12:06

Prezident Kiska: Do Krompách sa nedarí pritiahnuť nových investorov
Prezident označil za ďalší problém aj množstvo Rómov, ktorí tvoria zhruba 20 percent miestneho obyvateľstva.

sk
dnes 12:00

Rača vypracuje návrh opatrení na zamedzenie požiarov vo vinohradoch
Miestny úrad tak reaguje na sobotňajší (24.6.) požiar vo vinohradoch nad Hagarovou ulicou, pre ktorý museli evakuovať 20 obyvateľov rodinných domov.

sk
dnes 11:56

Seniori vytvorili pre novorodencov súpravy vlneného oblečenia
Klienti denného stacionára v Bajanoch venovali najmenším pacientom košickej nemocnice viac ako 30 vlastnoručne zhotovených farebných súprav oblečenia.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac