Regióny

Na sídlisku Sásová majú deti klzisko pod svojimi oknami

TASR, 25. januára 2016 21:11

Na realizáciu klziska v Sásovej minuli takmer 25.000 litrov vody.

Ilustračné foto Foto: TASR - Oliver Ondráš
Banská Bystrica 25. januára (TASR) – V centre najväčšieho banskobystrického sídliska Sásová, na Rudohorskej ulici, už počas víkendu otvorili pre verejnosť ľadovú plochu na ihrisku pod holým nebom, ktoré má v správe Banskobystrická hokejbalová únia (BBHbÚ). Na klzisku sa aj dnes mohli vyšantiť deti, ktoré dnes pre štrajk učiteľov nemuseli ísť do školy.

"Toto je práve cesta k rozvoju športu v našom meste. Keď sme my vyrastali, sami sme si robili klziská vedľa panelákov a učili sme sa korčuľovať a hrať hokej. Dnes je všetko inak. Ja si ale myslím, že to čo fungovalo dobre, treba skúsiť obnoviť. Práve preto táto myšlienka a naša pomoc pri jej realizácii. Titul Európske mesto športu 2017, o ktorý sa uchádzame, je práve o tom, ako naštartovať športové aktivity v meste a pritiahnuť obyvateľov mesta k športu," konštatoval Martin Turčan, druhý viceprimátor Banskej Bystrice s tým, že jeho snahou je zvýšiť počet takých klzísk a osvetliť ich, aby slúžili aj na večerné korčuľovanie.

"Keď sme od mesta získali ihrisko do správy, presne tieto aktivity sme na rokovaní preberali s vedením mesta a sľúbili sme, že urobíme maximum," doplnil Boris Franko, ktorý sa spolu s mestským poslancom Matúšom Molitorisom na spojazdnení klziska v Sásovej aktívne podieľali.

"Vlani v lete sme celý areál vypratali. Vynosili veľa neporiadku, zbúrali staré unimobunky, ktoré využívali bezdomovci a vysekali všetky kríky v objekte. Získali sme aj dotáciu od mesta aspoň na pokrytie základných nákladov s tým spojených, taktiež sme dostali veľkoobjemové kontajnery na odpad. Vďaka tomu je v týchto dňoch areál čistý a pripravený na športové aktivity i v zimnom období. Týmto pozývame všetkých na korčuľovanie ako za starých čias," dodal Molitoris, člen BBHbÚ.

Na realizáciu klziska v Sásovej minuli takmer 25.000 litrov vody. Na ihrisku sa nachádzajú lavičky na preobutie a uloženie vecí. Každú noc po úprave plochy oplotený areál uzatvárajú, aby sa predišlo vandalizmu. Plocha bude fungovať, pokiaľ ju počasie a teploty dovolia zachovať užívaniaschopnú.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 10:53

Pomôžte nájsť polícii páchateľa, ktorý vylúpil banku v nákupnom centre
Neznámy páchateľ si z pobočky odniesol minimálne 50.000 eur.

sk
dnes 10:08

Od začiatku mája bude v Bratislave premávať nová autobusová linka 97
Mestskú časť Petržalka spojí s autobusovou stanicou na Mlynských nivách na skúšobné obdobie troch mesiacov.

sk
dnes 8:16

Premenovanie Námestia hraničiarov v Petržalke je zatiaľ v nedohľadne
Podobný návrh na premenovanie ulíc stroskotal už v minulosti, a to na tom, že podľa kompetentných by takéto zmeny priniesli nemalé problémy a boli by náročné, napr. pri vybavovaní nových dokladov.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac