< sekcia Regióny

Nadšenci počítačových hier sa stretli na festivale UNIZA Masters

Ilustračná snímka. Foto: TASR František Iván

Podľa Martiny Slavíkovej z oddelenia pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA je športové súťaženie viacerých hráčov v počítačových hrách v súčasnosti veľmi populárne.

Žilina 22. marca (TASR) – Nadšenci počítačových a konzolových hier sa zišli v piatok na trojdňovom festivale UNIZA Masters na pôde Novej menzy Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA).

Podľa Martiny Slavíkovej z oddelenia pre medzinárodné vzťahy a marketing UNIZA je športové súťaženie viacerých hráčov v počítačových hrách v súčasnosti veľmi populárne. "Je vyhľadávanou formou oddychu študentov nielen počas skúškového obdobia. Akcia UNIZA Masters sa prvý raz uskutočnila v roku 2018. Zúčastnilo sa na nej viac ako 1000 návštevníkov a pozitívne ohlasy hráčov, divákov či hostí na seba nenechali dlho čakať. Fakulta elektrotechniky a informačných technológií (FEIT) UNIZA znovu spojila sily so spoločnosťou KOALAN, ktorá organizuje gamingové turnaje po celom Slovensku a zorganizovali druhý ročník tohto jedinečného festivalu," uviedla Slavíková.

"FEIT je modernou fakultou v oblasti výskumu, vzdelávania a našim cieľom je, aby študenti aj prostredníctvom rôznych mimoškolských aktivít žili počas štúdia plnohodnotný sociálny život. V súčasnosti sa e-šport stáva bežnou športovou aktivitou. Okrem toho športovanie pomáha rozvíjať tímového ducha. Súčasťou akcie je bohatý program, spojený s prezentáciou najmodernejších smart technológií, ktorý uspokojí všetkých hostí," povedal prodekan FEIT UNIZA Peter Brída s tým, že program je zložený z hráčskeho turnaja a programu pre verejnosť.

Turnaj UNIZA Masters ponúkne podľa Slavíkovej v rámci sprievodného programu EXPO virtuálnu realitu, prezentácie smart technológií, najvýkonnejších počítačových zostáv, zaujímavé súťaže a rôzne technologické novinky. "Súčasťou programu je aj mestečko FEITcity, v ktorom sa návštevníci dozvedia, ako funguje virtuálna a rozšírená realita, umelá inteligencia a mnoho viac. Pre nadšencov tvorby a úpravy fotografií, videa a zvuku budú dostupné prehliadky Ateliéru multimediálnej tvorby," uzavrela Slavíková.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.