Regióny

Návštevnosť Cyklomosta slobody stále rastie

TASR, 10. septembra 2017 13:42

Výstavba cyklomosta sa začala v septembri 2011, sprístupnený verejnosti bol nasledujúci rok v lete. Postavilo ho konzorcium Ingsteel a Doprastav.

Cyklomost slobody Foto: BSK/Veronika Beňadiková
Bratislava 10. septembra (TASR) – Návštevnosť Cyklomosta slobody, ktorý spája bratislavskú Devínsku Novú Ves s rakúskym Schloss Hoffom, neustále rastie. Potvrdzujú to údaje z cyklosčítačky na moste, ktorá počas augusta zaznamenala viac ako 38.000 pohybov. V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúcich štyroch rokov je to o 7000 návštev viac. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.

Najvyťaženejším bol pondelok 28. august, kedy cyklosčítačka zaznamenala 4448 návštev, z toho 600 na bicykloch. Najnavštevovanejšou zo strany chodcov bola 14. hodina, kedy mostom prešlo 301 chodcov do Rakúska a 666 do Devínskej Novej Vsi. Najviac cyklistov sa na moste stretlo o 9.00 h, kedy ich ním prešlo 107. "Zaujímavosťou bolo, že už o tretej hodine ráno prešiel cyklomostom jeden cyklista smerom do Rakúska a pred polnocou cez cyklomost dvaja cyklisti takisto smerom do Rakúska," doplnila Forman. Značný počet návštevníkov, viac ako 3000, prešiel mostom aj cez sviatok 29. augusta.

Výstavba cyklomosta sa začala v septembri 2011, sprístupnený verejnosti bol nasledujúci rok v lete. Postavilo ho konzorcium Ingsteel a Doprastav. Most stojí na historickej trase a slúži cyklistom, peším turistom a záchrannej službe. Z celkovej dĺžky lávky 955 metrov tvorí oceľová mostná konštrukcia 525 metrov, šírka lávky je štyri metre, čo umožňuje prejazd vozidiel záchranných zložiek. Cyklisti pri jazde mostom prekonajú výškový rozdiel sedem metrov. Cyklomost je dôležitým spojovacím článkom regionálnej siete rakúskych a slovenských cyklotrás. Projekt cyklomosta bol spolufinancovaný v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko 2007-2013. Cyklosčítačku na moste osadil kraj v lete 2014.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

včera 21:27

Kandidát na šéfa BBSK J. Lunter kritizoval Kotlebov úrad, ten sa bráni
Podľa Luntera a jeho tímu Kotleba stopol dotácie aj pre divadelný festival Divadelná Chalúpka a športové podujatie Beh nočným Breznom.

sk
včera 21:09

Komenského ulica v Košiciach je pre bežcov maratónu pripravená
Po pretekoch sa bude na nej ďalej pracovať na dokončení nástupných ostrovčekov pre cestujúcu verejnosť či ťahať trolejové vedenia, vrátane vykonania predpísaných skúšok trate a podobne.

sk
včera 20:09

Zvolenskí poslanci zobrali na vedomie štúdiu využitia časti Bariny
Mesto tam chce vybudovať športovo-rekreačný areál, kde by mali vyrásť kúpalisko, plaváreň, 400-metrová atletická dráha, ihriská na futbal, in-line korčuliarska dráha a tiež obytné domy a parkoviská.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac