< sekcia Regióny

Nemocnica Zvolen zrekonštruovala druhú časť chirurgického pavilónu

Nemocnica, ilustračná snímka Foto: TASR/Dušan Hein

Chirurgické oddelenie Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny Agel, má dlhoročnú históriu a poskytuje všeobecnú chirurgickú urgentnú a plánovanú starostlivosť.

Zvolen 21. apríla (TASR) - Nemocnica Zvolen dokončila v týchto dňoch rekonštrukciu druhej časti tretieho poschodia chirurgického pavilónu. Vďaka modernizácii a investícii za viac ako 130.000 eur pacienti získajú v siedmich novovybudovaných izbách príjemnejšie a komfortnejšie prostredie.

V rámci rekonštrukcie, ktorá trvala päť mesiacov, došlo k vybudovaniu izieb vo vysokom štandarde. V priestoroch boli vymenené podlahy, okná, rozvody, elektroinštalácia, podhľady a svietidlá. Došlo tiež k zakúpeniu celkom nového nábytku, postelí a matracov.

„Izby sú jedno- a dvojlôžkové s televízorom, klimatizáciou a wifi. Vynovené a upravené boli tiež spoločné priestory, sociálne zariadenia a kuchynka, tak aby bol zabezpečený bezproblémový bezbariérový prechod,“ uviedol pre TASR riaditeľ nemocnice Jozef Botka.

Primár chirurgického oddelenia Dalibor Panuška ocenil, že renovácia prebehla bez väčších problémov a oddelenie sa posunulo na úroveň porovnateľnú so zahraničnými centrami. „Teší ma, že sme ukončili ďalšiu časť rekonštrukcie nášho oddelenia, ktoré prinesie pacientom väčší komfort pri hospitalizácii a pre personál príjemnejšie a moderné pracovné prostredie,“ zdôraznil.

Chirurgické oddelenie Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny Agel, má dlhoročnú históriu a poskytuje všeobecnú chirurgickú urgentnú a plánovanú starostlivosť. V súčasnosti má široké spektrum poskytovaných služieb, ktoré realizuje modernými metódami, vrátane jednodňovej chirurgie. Na oddelení je ročne hospitalizovaných takmer 4000 pacientov.

„Ďalšou novinkou, ktorej realizáciu začneme v najbližších dňoch, je vynovenie sociálnych zariadení gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia," pripomenul riaditeľ.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.