< sekcia Regióny

Nitrianska hudobná jeseň prináša koncerty i gitarový festival

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V rámci hlavného programu sa 21. októbra predstaví Komorný súbor Ad Libitum a 29. októbra zoskupenie Saxophone Syncopators s koncertom k 100. výročiu vzniku prvej Československej republiky.

Nitra 12. októbra (TASR) - Koncertom Sedláčkovho kvarteta bude v nedeľu 14. októbra pokračovať XIII. ročník medzinárodného festivalu Nitrianska hudobná jeseň (NHJ) 2018. Až do 29. októbra sa budú v nitrianskej Synagóge konať hudobné večery, na ktorých sa predstavia interpreti zo Slovenska, Čiech, Maďarska i Poľska.

V rámci hlavného programu sa 21. októbra predstaví nitrianskemu publiku Komorný súbor Ad Libitum a 29. októbra zoskupenie Saxophone Syncopators s koncertom k 100. výročiu vzniku prvej Československej republiky.

Sprievodným podujatím NHJ 2018 je výchovný koncert pre deti, ktorý sa uskutoční 25. októbra v Synagóge pod názvom Bartók a drevený princ. „Na Nitriansku hudobnú jeseň nadviaže medzinárodný festival gitarovej hudby Cithara aediculae 2018 i.m. Pavol Sika. V rámci festivalu sa predstaví slovenský gitarista Ján Labant, Andrzej Grygier z Poľska a András Csáki z Maďarska. Súčasťou gitarového festivalu budú aj rôzne workshopy,“ uviedla Ľudmila Synaková z mestského úradu.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.