Regióny

Obete moderného otroctva sa ťažko začleňujú do spoločnosti

TASR, 20. augusta 2017 15:28

SKCH pripravila už druhý ročník benefičného podujatia Móda a/ako odpad, výťažok z neho poputuje práve tým, ktorí sa stali obeťami obchodovania.

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 20. augusta (TASR) - Moderné otroctvo je v súčasnosti čoraz väčším problémom. Ľudia, ktorí sa stanú obeťami obchodovania, majú často komplikácie opätovne sa začleniť do spoločnosti, treba im dať druhú šancu. Upozorňuje na to Slovenská katolícka charita (SKCH).

SKCH dnes preto pripravila už druhý ročník benefičného podujatia Móda a/ako odpad, výťažok z neho poputuje práve tým, ktorí sa stali obeťami obchodovania. Podujatie momentálne prebieha v záhrade SKCH na Kapitulskej ulici č. 18.

"Jeho cieľom je skĺbiť módu z druhej ruky a ľudí s neľahkým osudom na princípe druhej šance," povedal Erich Hulman zo SKCH. Záhrada sa zmenila na predvádzacie mólo s modelmi, tie je možné vydražiť si. Peniaze pôjdu do Skladu solidarity i dielní, v ktorých sa angažujú klienti charity, zvlášť obete obchodovania. Sklad solidarity prevádzkuje SKCH pre ľudí v núdzi.

Slovenská katolícka charita je najväčšia charitatívna organizácia na Slovensku, poskytuje sociálne, zdravotnícke a výchovno-vzdelávacie služby približne 23.000 ľuďom v núdzi ročne. Združuje desať arcidiecéznych a diecéznych charít. SKCH pôsobí v krajinách Uganda, Rwanda, India, Vietnam, Albánsko, Keňa, Kazachstan, Ukrajina či Haiti.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 15:29

Z pobočky Dôvery zmizol trezor s hotovosťou
Kvôli vyšetrovaniu večerného incidentu zvolenskú pobočku poisťovne dnes zatvorili.

sk
dnes 15:10

Rezort dopravy tvrdí, že zastavenie rekonštrukcie trate nebol skrat
Dopravný podnik Bratislava ale varuje, že z dôvodu vynúteného zastavenia stavebných prác hrozí havarijný stav. Vyústiť môžem až do prerušenia premávky električiek v celej Bratislave.

sk
dnes 14:52

VIDEO: Šéf rezortu obrany navštívil Brezovú pod Bradlom
Súčasťou oslavy Dňa Ozbrojených síl SR v Brezovej pod Bradlom bol aj slávnostný nástup jednotiek na námestí a položenie vencov k Pamätníku hurbanovských bojov. audio

sk

Najčítanejšie Regióny

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac