Regióny

Patrón bratislavskej súťaže Kaviareň mesta nikdy nevypil kávu

TASR, 27. apríla 2012 14:57

"Kaviarne k mestu neodmysliteľne patria a táto súťaž má zmysel, pretože nie je len o podávaní kávy, ale aj o kultúre a atmosfére prostredia kaviarne," povedal na slávnostnom otvorení M. Ftáčnik.

Ilustračné foto Foto: TASR /American Chemical Society
Bratislava 27. apríla (TASR) – Šiesty ročník súťaže s názvom Kaviareň mesta dnes vyhlásili v bratislavskom Apponyiho paláci. Záštitu nad podujatím prevzal primátor Bratislavy Milan Ftáčnik.

"Kaviarne k mestu neodmysliteľne patria a táto súťaž má zmysel, pretože nie je len o podávaní kávy, ale aj o kultúre a atmosfére prostredia kaviarne," povedal na slávnostnom otvorení Ftáčnik. Zároveň vyjadril radosť z toho, že prvý ročník súťaže sa uskutoční v Košiciach. "Naša rivalita nebude len v hokeji, ale budeme si môcť porovnať aj naše kaviarenské služby."

Pre TASR Ftáčnik uviedol, že kaviareň býva príjemné miesto na stretávanie sa priateľov, na tvorivú diskusiu či oddych. Preto je tam dôležitá pokojná atmosféra a kreativita sortimentu ponuky i celkového priestoru. Aby sa tam dobre cítil aj ten, kto nie je kávičkár. "Ja som v živote nevypil kávu, ale do kaviarne chodím s manželkou a dám si malý koláčik alebo čokoládku. Ja som skôr orientovaný na toto," prezradil patrón podujatia.

Súťaž v Bratislave bude prebiehať od 3. do 31. mája. O prestížne ocenenie sa uchádza 16 prevádzok nominovaných odborníkmi na gastronómiu a populárnymi osobnosťami. Hlasovať lístkami a vyjadrovať spokojnosť či kritiku budú návštevníci kaviarní, ktorí zároveň môžu vyhrať niektorú z cien v celkovej hodnote 3000 eur. Súťaž spestria ďalšie podujatia. Odborníci vyhodnotia súťaž baristov Inštitút kvality kávy. Pre verejnosť bude atraktívny Týždeň nielen kávy deli week (9.-12.5.) s bezplatnými ochutnávkami kávy, čajov a špeciálnych nápojov i čokolády, wafličiek, mafinov, cupcakes a iných pochutín.

"Naším zámerom je edukovať verejnosť a zvýšiť kvalitu kaviarní i personálu. Okrem veľkých podnikov v súťaži máme aj malé inovatívne podniky s kníhkupectvom," uviedla príklad koordinátorka tradičného podujatia Denisa Priadková.

Informácie o podujatí sú na internetovej stránke www.skvelakava.sk.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

dnes 21:18

Na oddychovej zóne v Banskej Bystrici sa podieľali aj nezamestnaní
Cieľom projektu bolo obnoviť oddychovo rekreačnú zónu, ktorá bola v minulosti koncovou zastávkou náučného chodníka v areáli Základnej školy Magurská.

sk
dnes 19:55

Vo Zvolene sa bude diskutovať o výstavbe rýchlostných ciest
Organizátorom diskusie je spoločnosť Petit Press.

sk
dnes 19:21

Práce na električkovej trati na Špitálskej v Bratislave pokračujú
Dopravný podnik deklaruje záujem na pokračovaní opravy, a to z dôvodu možného vzniku kolapsu dopravy i zvýšeným energetickým zaťažením úseku od triangla Vazovova po triangel Námestie SNP.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac