Regióny

Peniaze z predaja majetku dáva Trnavský kraj svojim inštitúciám

TASR, 20. januára 2016 19:47

Krajskí poslanci dnes na svojom výjazdovom rokovaní v Gabčíkove rozhodli o rozdelení financií z predajov uskutočnených v roku 2015.

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Trnava/Gabčíkovo 20. januára (TASR) – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) bude aj v tomto roku poskytovať časť výnosov z predaja prebytočného majetku regiónom. Platí zásada, že polovica získaných financií má byť použitá pre rozvoj organizácie, ktorá majetok spravovala, alebo pre rozvoj infraštruktúry v danom regióne. Vždy v prípade, ak sú predložené relevantné projekty a existuje reálna potreba ich využitia.

Krajskí poslanci dnes na svojom výjazdovom rokovaní v Gabčíkove rozhodli o rozdelení financií z predajov uskutočnených v roku 2015. Suma 523.000 eur je nasmerovaná na Strednú priemyselnú školu (SPŠ) elektrotechnickú a Hotelovú akadémiu Ľudovíta Wintera v Piešťanoch na rekonštrukciu kuchýň, školy a internátu. Vlani sa v okrese Piešťany predal majetok za 1,044 milióna eur.

V okrese Dunajská Streda sa predal majetok za 354.300 eur a čiastka 178.000 eur je určená na investície do Gymnázia M. R. Štefánika v Šamoríne, Gymnázia Ármina Vámbéryho a Strednej zdravotníckej školy v Dunajskej Strede na rekonštrukciu kuchýň a technického zabezpečenia budov. V okrese Senica sa predal majetok 109.600 eur a 55.000 eur pôjde na rekonštrukciu objektu Domova sociálnych služieb (DSS) pre dospelých v Moravskom Sv. Jáne.

Aj vlani boli finančné prostriedky z predaja prebytočného majetku prioritne použité na riešenie havarijného a zlého technického stavu objektov a infraštruktúry v snahe o zvýšenie bezpečnosti a tiež na zníženie energetickej náročnosti budov.

V okrese Trnava bola predaná trafostanica za 11.470 eur, čiastku 5735 eur použili na rekonštrukciu elektroinštalácií v havarijnom stave SPŠ stavebnej Dušana Samuela Jurkoviča v Trnave a na protipožiarne opatrenia na Obchodnej akadémii v Trnave. Sumu 75.550 eur získala krajská samospráva za predaj majetku v okrese Piešťany, za 37.775 eur rekonštruovali sociálne zariadenia na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch a školský internát hotelovej akadémie.

V okrese Galanta sa predal majetok vo výške 111.146 eur (išlo o pozemky a stavby v bývalom Strednom odbornom učilišti v Zemianskych Sadoch), z toho čiastka 55.573 eur išla na opravu okien Gymnázia Janka Matúšku v Galante a na rekonštrukciu čistiarne odpadových vôd v DSS Šoporňa – Štrkovec. Predaj pozemku vo Veľkom Légu v okrese Dunajská Streda vyniesol 4000 eur, polovicu TTSK vložil do opravy práčovne DSS Veľký Meder a na nákup techniky na údržbu ciest pre Správu a údržbu ciest TTSK.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 20:22

Dve predajne v obci Chrenovec-Brusno nahradí jedna, pomôcť má donáška
Starosta podľa svojich slov apeloval na obchodný reťazec, že niektorí občania budú mať do nových potravín ďaleko, rozhodnutie prievidzského družstva sa však nezmenilo.

sk
včera 20:07

Nemocnica J.A. Reimana tvrdenia sestier o zámernej výpovedi odmieta
Témou sporu je zmluva o prenájme priestorov kancelárie Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek v prešovskej nemocnici.

sk
včera 19:50

VIDEO: Zrážka kamiónu a autobusu pri Krupine má jednu obeť, 9 ranených
Pri dopravnej nehode bola usmrtená 88-ročná žena z Krupiny a ťažko zranení boli vodiči obidvoch vozidiel.

sk

Najčítanejšie Regióny

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac