< sekcia Regióny

Smrť 23-ročnej cyklistky: Na železničnom priecestí ju zrazil vlak

Na snímke železničné priecestie v Žiline, kde 16. augusta 2017 došlo k smrteľnej zrážke, pri ktorej zahynula 23-ročná žena. Foto: TASR - KR PZ v Žiline

Cyklistka mala prechádzať na bicykli cez železničné priecestie v čase, keď výstražné prerušované červené svetlá priecestného zabezpečovacieho zariadenia upozorňovali na prichádzajúci vlak.

Žilina 17. augusta (TASR) – Po zrážke s osobným motorovým vlakom na železničnom priecestí v Žiline utrpela v stredu (16. 8.) 23-ročná cyklistka ťažké zranenia, ktorým v nemocnici podľahla. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

"Podľa zistených informácií mala cyklistka prechádzať na bicykli cez železničné priecestie v čase, keď výstražné prerušované červené svetlá priecestného zabezpečovacieho zariadenia upozorňovali na prichádzajúci vlak. Cyklistka vošla do jazdnej dráhy vlaku smerujúceho z Rajca do Žiliny, ktorý viedol 42-ročný rušňovodič," uviedla Balogová.

Doplnila, že dychová skúška u rušňovodiča bola negatívna. "Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Okolnosti tragédie sú predmetom vyšetrovania," dodala krajská policajná hovorkyňa.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.