Regióny

Autá z vrakoviska v Lazanoch sú kategorizované aj ako nebezpečný odpad

TASR, 13. septembra 2017 19:01

Polícia informovala, že doposiaľ zaistila celkom 52 osobných motorových vozidiel, z prevažnej časti rozobratých, s náplňami, ktoré sú kategorizované aj ako nebezpečný odpad.

Nelegálne vrakovisko v Kláštore pod Znievom,
archívne foto
Foto: FOTO TASR - MV SR

Kláštor pod Znievom 13. septembra (TASR) – Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) v Martine zaistili v uplynulých dňoch s policajtmi špecializovaného útvaru Prezídia PZ na environmentálnu kriminalitu a v spolupráci s Okresnou prokuratúrou v Martine viacero motorových vozidiel v katastrálnom území Lazany v Kláštore pod Znievom (okres Martin), kde mali byť zhromažďované a rozoberané. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) PZ v Žiline Jana Balogová.

Motorové vozidlá mali byť podľa nej minimálne prostredníctvom internetových portálov ponúkané na predaj. "Polícia doposiaľ zaistila celkom 52 osobných motorových vozidiel, z prevažnej časti rozobratých, s náplňami, ktoré sú kategorizované aj ako nebezpečný odpad. Ďalej 22 demontovaných, už používaných motorov, 39 demontovaných, už používaných prevodoviek a množstvo rôznych automobilových súčiastok, ktoré boli pravdepodobne určené na ďalší predaj. A to bez živnostenského oprávnenia, ako aj iných zákonných predpokladov na podnikanie," uviedla krajská policajná hovorkyňa.

„Je dôvodné podozrenie, že postupným rozoberaním motorových vozidiel, zásahom do ich konštrukcií, hnacích agregátov, prevodových a nosných jednotiek sa stávali nepojazdnými vrakmi bez možnosti efektívneho obnovenia do pôvodného stavu. A nepredané časti, zvyšky a náplne z nich sa stali nebezpečným odpadom, ktorý zostal na pozemku,“ doplnila Balogová.

Vyšetrovateľ OR PZ v Martine začal trestné stíhanie vo veci zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti, prečinu neoprávneného podnikania, prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi a prečinu ohrozenia a poškodenia životného prostredia. "Za účelom zistenia rozsahu páchanej trestnej činnosti boli vo veci pribratí znalci. Ďalšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania," dodala krajská policajná hovorkyňa.


Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

dnes 21:18

Na oddychovej zóne v Banskej Bystrici sa podieľali aj nezamestnaní
Cieľom projektu bolo obnoviť oddychovo rekreačnú zónu, ktorá bola v minulosti koncovou zastávkou náučného chodníka v areáli Základnej školy Magurská.

sk
dnes 19:55

Vo Zvolene sa bude diskutovať o výstavbe rýchlostných ciest
Organizátorom diskusie je spoločnosť Petit Press.

sk
dnes 19:21

Práce na električkovej trati na Špitálskej v Bratislave pokračujú
Dopravný podnik deklaruje záujem na pokračovaní opravy, a to z dôvodu možného vzniku kolapsu dopravy i zvýšeným energetickým zaťažením úseku od triangla Vazovova po triangel Námestie SNP.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac