< sekcia Regióny

Polícia preveruje bitku dievčat, za ktorú si mali pýtať vstupné

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V Košiciach tento čin preverujú ako výtržníctvo. Videozáznam sa mal objaviť na sociálnej sieti.

Košice 6. januára (TASR) – Polícia v Košiciach preveruje podozrenie z výtržníctva v súvislosti s videozáznamom, ktorý sa objavil na internete. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová. Video zachytáva bitku mladých dievčat, ktoré sledujú a povzbudzujú desiatky rovesníkov. Podľa medializovaných informácií mali za to zaplatiť vstupné.

"Dnes (6.1.) v dopoludňajších hodinách sa polícia počas monitorovania sociálnych sietí dozvedela o videozázname, ktorý zachytáva protiprávne konanie doposiaľ nestotožnených osôb. Ihneď po jeho vyhodnotení začal vo veci konať príslušný útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý momentálne vec preveruje ako podozrenie z trestného činu výtržníctva," informovala.

Podľa jej slov nie je vylúčené, že po vyhodnotení všetkých dôkazov a vykonaní úkonov smerujúcich k zisteniu totožnosti osôb zachytených na videu dôjde v tomto prípade k zmene právnej kvalifikácie.

"Polícia dôrazne odsudzuje takéto konanie osôb a v takýchto prípadoch okamžite koná a aj bude konať, a to aj v prípade, ak sa ďalším vyšetrovaním preukáže, že účastníkmi sú mladistvé osoby," uzavrela Ivanová.