Regióny

Švagerko je po kauze s alkoholom pripravený odstúpiť z postu primátora

TASR, 23. augusta 2017 11:33, aktualizované 23. augusta 12:13

Ako uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik, popradský primátor je stíhaný na slobode. V prípade preukázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

Na snímke primátor Popradu Jozef Švagerko. Foto: TASR - Oliver Ondráš
Poprad 23. augusta (TASR) – Popradský primátor Jozef Švagerko sa vyjadril k situácii okolo pozitívnej dychovej skúšky za volantom po tom, čo ho v stredu (16.8.) v popoludňajších hodinách zastavila polícia pri miestnom cintoríne v smere na obec Veľký Slavkov. Pri kontrole sa podrobil dychovej skúške na alkohol, nameraná hodnota ukázala viac ako jedno promile. Vo vyhlásení primátora sa uvádza, že si plne uvedomuje situáciu, ktorú spôsobil, a je pripravený niesť všetky následky a odstúpiť z postu primátora.

Primátor sa v prvom rade ospravedlňuje svojej rodine, manželke a deťom. Následne aj všetkým Popradčanom, kolegom a poslancom. Všetkých žiada o prepáčenie situácie, ktorú spôsobil. "Plne si uvedomujem, ako ťažko sa v meste menili podmienky po mojom predchodcovi, koľko námahy sme museli vynaložiť na to, aby mesto bolo lepšie a malo krajšiu víziu ako pred troma rokmi, keď sme začínali. Moja chyba tieto pozitívne veci nezmení, avšak viem, že vrhá na ne nepekný tieň," uvádza Švagerko vo svojom vyhlásení. Bývalý primátor mesta Poprad Anton Danko zareagoval: "Každý súdny človek, ktorý žije v Poprade viac ako tri roky, sa musí nad tým len pousmiať. Naše mesto stratilo za ostatné roky svoju pozíciu a dobrú povesť. Z mesta celoslovenského významu, z mesta, ktoré patrilo medzi absolútnu slovenskú špičku, sa stal Poprad upadajúcim mestom bez vízie a perspektívy."

"Chcem sa úprimne ospravedlniť, verejne sľúbiť a všetkých v meste uistiť, že pozitívnu cestu, ktorú sme pred troma rokmi nastúpili, budeme naďalej rozvíjať, pokračovať v nej a naďalej ešte viac bojovať, ešte viac pracovať a ešte viac pre Poprad žiť," uvádza sa v závere vyhlásenia.

Ako uviedol pre TASR hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik, popradský primátor je stíhaný na slobode. V prípade preukázania viny mu hrozí až ročné väzenie. Okrem toho môže Švagerko prísť aj o členstvo v Kresťanskodemokratickom hnutí.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 15:10

Rezort dopravy tvrdí, že zastavenie rekonštrukcie trate nebol skrat
Dopravný podnik Bratislava ale varuje, že z dôvodu vynúteného zastavenia stavebných prác hrozí havarijný stav. Vyústiť môžem až do prerušenia premávky električiek v celej Bratislave.

sk
dnes 14:52

VIDEO: Šéf rezortu obrany navštívil Brezovú pod Bradlom
Súčasťou oslavy Dňa Ozbrojených síl SR v Brezovej pod Bradlom bol aj slávnostný nástup jednotiek na námestí a položenie vencov k Pamätníku hurbanovských bojov. audio

sk
dnes 14:41

VIDEO: Minister vnútra odovzdal horským záchranárom 11 nových áut
Model áut, ktorý doteraz používali, sa prestal vyrábať.

sk

Najčítanejšie Regióny

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac