Regióny

ĽSNS predstavila svojho kandidáta na predsedu PSK

TASR, 23. augusta 2017 17:50

V Prešovskom kraji zatiaľ ohlásilo svoju kandidatúru na post predsedu PSK aj ďalších osem kandidátov

Kandidáta na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) 23. augusta 2017 v Prešove predstavila strana ĽSNS. Je ním 58-ročný súkromný podnikateľ Jozef Mihalčin z Vranova nad Topľou (na snímke). Uchádzať sa bude i o miesto poslanca kraja. Foto: TASR/Milan Kapusta
Prešov 23. augusta (TASR) - Kandidáta na post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) dnes v Prešove predstavila strana ĽSNS. Je ním 58-ročný súkromný podnikateľ Jozef Mihalčin z Vranova nad Topľou. Uchádzať sa bude i o miesto poslanca kraja.

"Najdôležitejšie je to, aby sme znížili dlh PSK, to znamená, aby sme hospodárili optimálne tak, aby sme nemuseli brať nejaké úvery. Neboli zaťažení, či už PPP projektmi alebo inými finančnými skupinami. Druhá vec je, aby sme cesty a tie ďalšie práce, ktoré máme vykonávať v rámci správy majetku PSK, vykonávali dá sa povedať objektívne, to znamená robiť výberové konania a nie všetky veci robiť tak, ako sa robia netransparentne. Sú rôzne podnikateľské subjekty, ktoré sa chcú zúčastniť práce, či už z peňazí mesta, PSK alebo štátu, ale málokedy majú možnosť zúčastniť sa takýchto súťaží. Preto budem na to veľmi dbať, aby sa do súťaže dostali aj iné spoločnosti a nielen blízke vedeniu, či už samosprávnemu kraju alebo inej spoločnosti," povedal Mihalčin.

V rámci svojho programu sa dotkol i problematiky zdravotnej starostlivosti, konkrétne schvaľovania ordinačných hodín z pozície kraja. "Keď vidím, ako ľudia čakajú pred súkromnými klinikami vonku na daždi alebo na snehu a musia čakať, kým sa zdravotné zariadenie otvorí, tak je to hanba. Budeme dbať na to, aby zdravotné zariadenia, ktoré sú pod dozorom PSK, aby fungovali ako majú," zdôraznil Mihalčin.

Mihalčin sa chce zamerať i na rómsku otázku, cestnú infraštruktúru, zdravotnú starostlivosť, sociálnu starostlivosť, kultúru, školstvo a zamestnanosť v kraji.

ĽSNS bude volebnú kampaň do vyšších územných celkov (VÚC) financovať prostredníctvom transparentného účtu, na ktorý podľa podpredsedu strany Milana Uhríka vložili 75.000 eur, ktoré sú určené na kampaň pre všetkých kandidátov. Každý z nich si môže kampaň financovať aj z vlastných zdrojov.

Podpredseda strany a poslanec NR SR Uhrík povedal, že do kampane a volieb idú sami. "Samozrejme, po voľbách uvidíme, aké bude rozloženie síl v regionálnom prešovskom parlamente. Podľa toho sa prispôsobíme. Predpokladáme, dúfame, že sa nám podarí obsadiť dostatok poslaneckých mandátov, aby sme mali nejaký vplyv na chod, aby sa neopakovala situácia z Banskej Bystrice, kde sme mali iba predsedu a nijakého poslanca," povedal Uhrík.

Plánujú sa tiež venovať otázke kupovania hlasov v rómskych osadách. "Budeme na to dávať pozor. V rámci našich možností obsadíme všetky komisie, ktoré budú k dispozícii a ktoré budeme technicky schopní obsadiť. Takisto budeme dbať možno aj občianskymi hliadkami alebo nejakou kontrolou, aby k niečomu takému nedochádzalo," skonštatoval Uhrík.

V Prešovskom kraji zatiaľ ohlásilo svoju kandidatúru na post predsedu PSK aj ďalších osem kandidátov, z toho piati majú politické krytie a traja chcú kandidovať ako nezávislí. Svoju kandidatúru ohlásil súčasný predseda PSK Peter Chudík (Smer-SD), primátora Levoče Milana Majerského podporuje koalícia (KDH, SaS, OĽaNO-NOVA), politické zastrešenie má tiež podnikateľ František Oľha (Šanca) a primátor mesta Svit Miroslav Škvarek (SNS). O post predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa bude uchádzať i predseda Svetového združenia bývalých politických väzňov (SZBPV) a občiansky aktivista František Bednár, ktorého nominovala neparlamentná strana Nezávislosť a Jednota (NAJ). Bez straníckej podpory chcú kandidovať druhý viceprimátor Popradu Pavol Gašper, podnikateľ Andrej Gmitter a Ján Garaj.

Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 18:42

Košice uspeli v dlhoročnom spore o kataster pozemkov pod U.S. Steelom
O ústavnej sťažnosti mesta Košice rozhodoval III. senát Ústavného súdu. Sporné územie má veľkosť zhruba 700 hektárov.

sk
včera 17:33

Po páde z koňa si žena zlomila kľúčnu kosť, ratovali záchranári
Terén v Kocuranoch, kde bola zranená žena, bol ťažko dostupný pre pozemných záchranárov, preto vzlietla na pomoc zo svojej základne posádka leteckých záchranárov z Trenčína.

sk
včera 17:24

Diskusia s kandidátmi na šéfa Banskobystrického kraja bude v októbri
Verejné podujatie bude v rámci programu pre dospelých v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici.

sk

Najčítanejšie Regióny

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac