Regióny

Prešovská Fakulta manažmentu pozýva na Deň otvorených dverí

TASR, 8. marca 2016 18:40

Fakulta má akreditovaných šesť študijných programov, z toho tri na bakalársku formu štúdia, dva na magisterskú a jedno na doktorandské štúdium, a to na dennú aj externú formu štúdia.

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta
Prešov 8. marca (TASR) – Napriek celkovému úbytku maturantov na Slovensku sa Fakulte manažmentu Prešovskej univerzity (FM PU) v Prešove doteraz darilo získavať záujemcov o štúdium, navyše ich absolventi nekončili na úradoch práce ako nezamestnaní. V tomto trende chce vedenie FM pokračovať, a to vďaka kvalite v oblasti pedagogickej a výskumnej. Uviedol to dnes dekan FM PU Róbert Štefko.

Recept na úspech vidí v tom, že fakulta má zabehnutý vlastný systém pravidiel prijímacieho konania, ktorý im zabezpečuje vyberať si z prihlásených záujemcov najlepších študentov. Pritom uchádzači o štúdium sa nemusia fyzicky zúčastniť na prijímacom konaní. FM zaviedla bodovanie za známky z maturitnej skúšky a systém bonusov. Študenti získavajú body navyše za druh školy, za dobré známky z matematiky a cudzieho jazyka na maturitnom vysvedčení a bonusy za nepovinný test SCIO, čo je hodnotenie všeobecných predpokladov pre štúdium na vysokej škole. Ako to v praxi funguje, môžu sa záujemcovia dozvedieť počas Dňa otvorených dverí na FM vo štvrtok 10. marca. Hlavná prezentácia bude vo fakultnej aule o 10.00 a o 11.00 h.

Fakulta má akreditovaných šesť študijných programov, z toho tri na bakalársku formu štúdia, dva na magisterskú a jedno na doktorandské štúdium, a to na dennú aj externú formu štúdia. Študenti si môžu vybrať v bakalárskom štúdiu ekonomický študijný program Manažment, ďalej študijný program v oblasti služieb Turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo alebo ekonomicko–prírodovedecký študijný program Environmentálny manažment. V magisterskom štúdiu môžu pokračovať v odboroch Manažment a Environmentálny manažment. Fakulta má právo priznávať doktorský titul PhDr. a RNDr. V treťom stupni poskytuje doktorandské štúdium v odbore Manažment, kde priznáva titul PhD.

Dekan uviedol, že ich snahou bude ponúknuť aj štúdium v angličtine, na čo získali tiež akreditáciu. Študijný program v anglickom jazyku chcú otvoriť najprv v doktorandskej forme štúdia, kde mali už v minulosti záujemcov z Izraela, ale chýbala im vtedy akreditácia.

FM je úspešná aj v oblasti výskumu. „V roku 2004 na fakulte bol riešený jeden výskumný grant. V roku 2015 bolo riešených 21 výskumných grantov paralelne. Fakulta vznikla z troch katedier, dnes má desať katedier, z ktorých každá gestoruje nejaké predmety a hlavne je to štúdium ekonomického typu. Fakulta si udržiava vysoký záujem študentov, atraktivitu štúdia. V minulom roku to bolo 1700 uchádzačov,“ informoval Štefko.

Ďalším posunom fakulty sú nové priestory, ktoré získali prístavbou k pôvodnej budove. Slávnostné otvorenie sa konalo 1. februára. FM je jedinou ekonomickou univerzitnou fakultou vo zväzku Prešovskej univerzity.

Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Najnovšie články v rubrike

dnes 18:50

Handlovská nemocnica bezplatne vyšetrí mykózy všetkým záujemcom
Dôvodom sú letné kožné ochorenia. Cieľom kampane je včas prispieť k odhaleniu hubových ochorení kože, ktoré sú dobre liečiteľné a vyliečiteľné bez následkov, pokiaľ sú zachytené včas

sk
dnes 18:42

Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave sa hovorí o aktívnom starnutí
Po prvý raz sa tu koná podujatie Tretí vek na námestí, ktoré chce zmeniť pohľad na staršiu generáciu v očiach verejnosti, ale aj to, aby ona samotná vnímala svoju pozíciu oveľa aktívnejšie.

sk
dnes 18:10

VIDEO: Prvý deň medzinárodných leteckých dní mal rekordnú návštevnosť
Letisko Tri duby, kde sa SIAF cez víkend koná, zohralo cez SNP významnú úlohu. Atrakciou pre ľudí je aj vrtuľník Black hawk. Podľa ministra obrany pribudnú dva kusy do vzdušných síl SR už budúci rok. audio

sk

Najčítanejšie Regióny

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac