Regióny

Prievidzskí hasiči mali vlani 549 výjazdov, aj za leguánom či hadom

TASR, 2. februára 2016 14:02

Hasiči vlani absolvovali aj kuriózne zásahy, v jednom prípade hľadali hada v automobile, v druhom leguána na sídlisku Sever v Prievidzi

Z hasičského výcviku záchrany osoby, ktorá sa prepadla pod ľad na jazere v Pezinku 22. januára 2016. Foto: TASR/Michal Svítok
Prievidza 2. februára (TASR) - Hasiči v okrese Prievidza absolvovali vlani 549 výjazdov. V 318 prípadoch išlo o technickú pomoc, pri požiaroch zasahovali 206-krát. Ide asi o tretinu zásahov v rámci celého Trenčianskeho samosprávneho kraja. Informovali o tom dnes na tlačovej konferencii zástupcovia Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Prievidzi.

"Rok 2015 je v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi v mierne rastúcej tendencii, je to z roka na roku iné, ale v podstate sa to drží okolo 500 výjazdov," skonštatoval vedúci oddelenia prevádzkovo-technického OR HaZZ v Prievidzi Štefan Bielik.

Najzávažnejší bol podľa neho výjazd k požiaru na Trhovej ulici v Prievidzi, kde horel byt. "Bolo tam evakuovaných okolo 20 ľudí, škoda bola 20.000 eur. Príčinou bolo úmyselné zapálenie," ozrejmil. Pri požiari, ku ktorému došlo 1. mája 2015, utrpelo zranenie 15 ľudí, z toho bolo desať detí.

Hasiči v Prievidzskom okrese zaznamenali vlani celkovo 224 požiarov, ktorých celková škoda bola vyčíslená na 374.670 eur. Zranenie pri nich utrpelo dovedna 18 ľudí, nezomrel nikto. V dosť veľkej miere zasahovali pri požiaroch osobných áut, pri ktorých značnú časť spôsobila technická chyba, ďalšie úmyselne spôsobila neznáma osoba. "Minulý rok bolo podstatne viac dopravných nehôd, a to aj z tých dôvodov, že sa opravovala cesta I/9, medzi Prievidzou a Novákmi a Prievidzou a Handlovou. Pripisujeme to netrpezlivosti vodičov a ich nedôslednosti pri jazde. V týchto úsekoch sme mali väčší počet dopravných nehôd," doplnil Bielik.

Hasiči vlani absolvovali aj kuriózne zásahy, v jednom prípade hľadali hada v automobile, v druhom leguána na sídlisku Sever v Prievidzi. "Občan prišiel na hasičskú stanicu s tým, že mu v automobile ušla užovka červená. Príslušníci auto prehľadali, ale hada nenašli. Leguán zase ušiel majiteľke z bytu, hasiči ho našli po dvoch dňoch," spresnil Bielik.

K svojej práci majú profesionálni i dobrovoľní hasiči z Prievidzského okresu k dispozícii od minulého roka aj viacero kusov novej techniky. "V roku 2015 v rámci ministerstva vnútra z eurofondov, respektíve prostriedkov ministerstva, boli dislokované na naše okresné riaditeľstvo kontajnerové autá. Ide o veľkokapacitné čerpadlo, kontajner, ktorý poskytuje výzbroj a výstroj pre dobrovoľníkov, kontajner na dlhotrvajúce požiare. Má prísť ďalšia technika - čln s nízkym ponorom, autobus, pracovný stroj JCP použiteľný na povodňovú situáciu," ozrejmil riaditeľ OR HaZZ v Prievidzi Stanislav Kmeť. Dobrovoľní hasiči z okresu tiež vlani dostali 12 protipovodňových vozíkov, 15 nových a tri zrepasované hasičské vozidlá.

Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 21:05

V Sabinove si fašiangy budú užívať aj na zimnom štadióne
V sobotu (25.2.) sa program sústredí do centra mesta a bude mať podobu hodovania a kultúrnych vystúpení. V nedeľu (26.2.) bude zábava pokračovať Karnevalom na ľade na zimnom štadióne.

sk
včera 20:39

Hornooravská obec Mútne zrušila ako prvá na Slovensku daň za psa
Jedným z dôvodov zrušenia poplatku je podľa starostu obce Mariána Murína ten, že pes v mnohých prípadoch supluje obecnú a mestskú políciu a ochraňuje majetok občanov.

sk
včera 19:43

Úhrady pre klientov v zariadeniach pre seniorov v Partizánskom zvýšia
Zvýšenie od 1. apríla sa dotkne služieb v zariadení pre seniorov, domove sociálnych služieb a dennom stacionári, ktoré prevádzkuje nezisková organizácia Domov, a zariadení opatrovateľskej služby.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac