Regióny

Pripravuje sa 11. ročník Slovenskej kooperačnej burzy

TASR, 14. septembra 2017 13:35

Podujatie, ktoré organizuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci s Československou obchodnou bankou, sa koná pod záštitou Ministerstva hospodárstva (MH) SR.

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Bratislava 14. septembra (TASR/Te) - Poskytnúť slovenským a zahraničným firmám možnosť na vytvorenie nových obchodných kontaktov a vzájomnú hospodársku spoluprácu má za cieľ 11. Slovenská kooperačná burza, ktorá sa uskutoční 19. septembra 2017 v Bratislave. Podujatie, ktoré organizuje Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci s Československou obchodnou bankou, sa koná pod záštitou Ministerstva hospodárstva (MH) SR.

Tento ročník sa okrem podpory exportu slovenských firiem zameriava na inteligentný priemysel. Diskutovať sa bude o smart riešeniach, inováciách, prepojení inteligentného priemyslu na vedu, ako aj o využití smart riešení pre podporu malých a stredných podnikov.

Účasť prisľúbili Matador Holding, Volkswagen Slovakia, BMW, Sova Digital či zástupcovia MH SR. Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovensko si bude hľadať možných subdodávateľov pre svoj výrobný závod.

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu je štátna agentúra Slovenskej republiky, ktorá vznikla v roku 2001 v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky. Poslaním agentúry je podpora exportných aktivít slovenských spoločností na globálnom trhu a prílev investícií na Slovensko. Od roku 2001 agentúra SARIO úspešne ukončila niekoľko stoviek investičných projektov a umožnila tisícom slovenských firiem rozvinúť ich aktivity v oblasti zahraničného obchodu.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 21:27

Kandidát na šéfa BBSK J. Lunter kritizoval Kotlebov úrad, ten sa bráni
Podľa Luntera a jeho tímu Kotleba stopol dotácie aj pre divadelný festival Divadelná Chalúpka a športové podujatie Beh nočným Breznom.

sk
včera 21:09

Komenského ulica v Košiciach je pre bežcov maratónu pripravená
Po pretekoch sa bude na nej ďalej pracovať na dokončení nástupných ostrovčekov pre cestujúcu verejnosť či ťahať trolejové vedenia, vrátane vykonania predpísaných skúšok trate a podobne.

sk
včera 20:09

Zvolenskí poslanci zobrali na vedomie štúdiu využitia časti Bariny
Mesto tam chce vybudovať športovo-rekreačný areál, kde by mali vyrásť kúpalisko, plaváreň, 400-metrová atletická dráha, ihriská na futbal, in-line korčuliarska dráha a tiež obytné domy a parkoviská.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac