< sekcia Regióny

VEĽKÁ NEHODA v Pustých Úľanoch: Zrazila sa sanitka s mikrobusom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Na mieste zasahovali aj policajti, pričom k úniku prevádzkových kvapalín nedošlo. Po zdokumentovaní nehody políciou vozidlo odtiahli mimo vozovku.

Pusté Úľany 11. júna (TASR) – Hasiči v pondelok zasahovali pri dopravnej nehode sanitky s mikrobusom za Sládkovičovom smerom na Veľké Úľany (okres Galanta). Išlo o vozidlo dopravnej zdravotnej služby.

Ako TASR informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová, "nehoda si vyžiadala štyroch ľahko zranených." Previezli ich do nemocnice v Galante.

Júlia Kedrová, krajská hovorkyňa hasičov uviedla, že sanitka sa nachádzala pri ceste za krajnicou a druhé vozidlo sa nachádzalo na vozovke. "Hasiči v spolupráci so zdravotníkmi z poškodeného sanitného vozidla poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a odovzdali ich do starostlivosti záchrannej zdravotnej služby, ktorá sa dostavila na miesto udalosti. Na vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia," doplnila hovorkyňa.

Na mieste zasahovali aj policajti, pričom k úniku prevádzkových kvapalín nedošlo. Po zdokumentovaní nehody políciou vozidlo odtiahli mimo vozovku.

"Vodič čierneho Mercedesu Vito predbiehal iné vozidlo, pravdepodobne sa nestačil zaradiť do svojho jazdného pruhu a zrazil sa s oproti idúcim zdravotníckym Mercedesom Vito. Dychové skúšky na alkohol boli u oboch vodičov negatívne," doplnila trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová

V mieste nehody bola cesta prejazdná v jednom jazdnom pruhu, premávku tu riadila policajná hliadka.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.