Regióny

Šedý zákal operovali 99-ročnej pacientke

TASR, 28. júna 2012 14:33

Pacientka z Humenného o pár dní, 9. júla, oslávi svoje 100. narodeniny.

V trebišovskej Nemocnici s poliklinikou pomáhali tento týždeň so šedivým zákalom pacientke z Humenného, ktorá o pár dní, 9. júla, oslávi svoje 100. narodeniny. Alžbeta sa na operáciu rozhodla ísť aj napriek svojmu pokročilému veku. Alžbeta pracovala ako krajčírka, často šila pri nedostatočnom svetle a v posledných rokoch už nevidela takmer nič. Išlo o jej už druhú operáciu oka, prvú absolvovala ešte pred mesiacom. Na snímke pacientka Alžbeta z Humenného. Foto: TASR
Trebišov 28. júna (TASR) - V trebišovskej Nemocnici s poliklinikou pomáhali tento týždeň so šedým zákalom pacientke z Humenného, ktorá o pár dní, 9. júla, oslávi svoje 100. narodeniny. Alžbeta sa na operáciu rozhodla ísť aj napriek svojmu pokročilému veku.

"Po rokoch tmy som začala vidieť a vnímať svoje okolie," zhodnotila po operácii starenka. Alžbeta pracovala ako krajčírka, často šila pri nedostatočnom svetle a v posledných rokoch už nevidela takmer nič. Išlo o jej už druhú operáciu oka, prvú absolvovala pred mesiacom.

"Operácie oka sa dnes vykonávajú formou jednodňovej ambulantnej starostlivosti, ktorá sa pomaly stáva celosvetovým trendom," uviedla pre TASR Zuzana Gajdošiková, PR manažérka spoločnosti Svet zdravia, ktorá prevádzkuje trebišovskú nemocnicu.

Pacientka z Humenného je už v domácej liečbe. Očné oddelenie trebišovskej nemocnice poskytuje podľa Gajdošikovej služby pacientom z blízkeho aj širšieho okolia.

Zdielať článok na Facebook

Najnovšie články v rubrike

včera 10:40

STROPKOV: Tranzitná doprava bude na čas presmerovaná do mesta
Z dôvodu rekonštrukcie medzinárodnej cesty E 371 v úseku Hunkovce - Šarišský Štiavnik a jej úplnej uzávery bude tranzitná doprava z hraničného priechodu Vyšný Komárnik presmerovaná na cestu I/15.

sk
včera 9:55

Vybrané cesty I. triedy v Banskobystrickom kraji čaká rekonštrukcia
Dodávateľom prác je spoločnosť Skanska, ktorá zrealizuje obnovu za približne šesť mesiacov.

sk
včera 8:45

LIVE: Bratislavský samosprávny kraj rieši Ústavnú pohotovostnú službu
Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja rokujú aj o zmenách v rozpočte a o efektívnej sieti stredných škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. video

sk

Najčítanejšie Regióny

Téma TASR