< sekcia Regióny

VÝCHOD POD SNEHOM: Hasiči odstraňujú ťažké nánosy zo stromov a striech

Na snímke muž odhrabáva sneh počas hustého sneženia v centre Starého Smokovca vo Vysokých Tatrách 12. októbra 2015. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Od skorého rána dnes zasahujú hasiči v súvislosti s poveternostnou situáciou predovšetkým v Prešovskom a Košickom kraji.

Poprad 12. októbra (TASR) - V súvislosti s poveternostnou situáciou zasahujú slovenskí hasiči od rána najmä v Prešovskom a Košickom kraji. "Od 7. hodiny doposiaľ vykonali viac ako tucet výjazdov, ktoré súviseli so snežením," informovala Zuzana Farkašová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Prekvapil dnes prvý sneh aj vás? Pošlite nám aktuálne fotografie alebo videá na teraz@tasr.sk.V Prešovskom kraji zasahovali päťkrát v Starej Ľubovni a dvakrát v Levoči. Hasiči v Košickom kraji boli vyslaní dvakrát do Spišskej Novej Vsi, a po jednom výjazde absolvovali aj v Košiciach, Gelnici, gelnickej časti Legy a tiež v obci Prakovce. "Vo väčšine prípadov príslušníci odstraňovali nánosy ťažkého snehu zo stromov a striech," dodala Farkašová.

Foto: shmu.sk