< sekcia Regióny

TO EŠTE SVET NEVIDEL: Žena na Spiši jazdila s takmer štyrmi promile

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Žena bola zadržaná a umiestnená do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník podal návrh na podanie obžaloby z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Poprad/Stará Ľubovňa 20. augusta (TASR) – Polícia na Spiši obvinila v týchto dňoch dvoch vodičov, jedného muža a jednu ženu, z trestného činu resp. prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová informovala, že v prvom prípade v piatok (17.8.) ráno o šiestej hodine viedla 32-ročná žena zo Spišskej Teplice, okres Poprad, osobné auto opitá.

„Smerovala od Starého Smokovca do Popradu, na tomto úseku cesty ju zastavila policajná hliadka z Vysokých Tatier a to z dôvodu, že vozidlo viedla na prázdnej prednej pneumatike,“ priblížila hovorkyňa s tým, že vodičku následne podrobili dychovej skúške. Jej výsledok dosiahol hodnotu najmenej 1,91 miligramu alkoholu na liter vydychovaného vzduchu, čo je v prepočte takmer štyri promile.

„Žena bola zadržaná a umiestnená do cely policajného zaistenia. Poverený príslušník podal návrh na podanie obžaloby z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Prípad vyšetruje Okresný dopravný inšpektorát v Poprade,“ doplnila Ligdayová.

Z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky bol povereným príslušníkom Okresného dopravného inšpektorátu v Starej Ľubovni obvinený aj 24-ročný muž z Bardejova. Ten mal podľa hovorkyne v sobotu (18.8.) krátko pred polnocou viesť osobné vozidlo v smere z Podolínca na Ružbašskú Miľavu.

„S vozidlom zišiel až na krajnicu a narazil do zvodidiel. Okrem poškodenia auta došlo aj k roztrhnutiu prednej pneumatiky, vodič však s autom pokračoval ďalej, zastavil až na odstavnej ploche,“ objasnila Ligdayová. Tam mladíka podrobili dychovej skúške s výsledkom 0,99 miligramu etanolu na liter vydýchnutého vzduchu, teda viac ako dve promile. Na vozidle vznikla škoda asi 2000 eur, vodič pri nehode neutrpel zranenia.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.