< sekcia Regióny

Spáleným žľabom sa bude dať prejsť už v sobotu

Spálený žľab, ilustračné foto Foto: TASR

Turisti budú môcť prechádzať Spáleným žľabom na vrchol Brestovej už bez obmedzení.

Zuberec 13. októbra (TASR) – Od soboty (14.10.) budú môcť turisti prechádzať Spáleným žľabom na vrchol Brestovej už bez obmedzení. Časť modro i zeleno značeného turistického chodníka, ktorý Štátne lesy (ŠL) TANAP-u museli uzavrieť pre zaistenie bezpečnosti návštevníkov počas spracovania lykožrútovej kalamity, bude opäť priechodná. TASR o tom informovala koordinátorka vonkajšej komunikácie ŠL TANAP-u Martina Petránová.

"Z rovnakého dôvodu je v oravskej časti Západných Tatier stále uzavretá turistická trasa k Roháčskemu vodopádu," vysvetlila Petránová. Uzávera sa týka žlto značeného turistického chodníka v úseku rázcestie na Adamculi – rázcestie pod Hrubou Kopou. "Obojsmerne uzavretá je aj modrá značka v úseku od rázcestia na Adamculi až po štvrté Roháčske pleso. Na obmedzenia priamo v teréne upozorňujú aj informačné tabule," ozrejmila.

Podľa slov Petránovej s obmedzeniami musia návštevníci rátať aj v liptovskej časti Západných Tatier. "Pri plánovaní svojich túr im Štátne lesy TANAP-u odporúčajú pamätať na to, že do Hlbokej doliny a doliny Parichvost sa po značkovaných turistických chodníkoch vedúcich z Jaloveckej doliny pre poškodené mosty za rázcestím pod Lyscom nedostanú," uviedla. V teréne ich o tom informujú aj tabule, ktoré sú umiestnené nielen na začiatku Jaloveckej doliny, odkiaľ vedie turistická trasa do Baníkovského sedla a na vrchol Salatín, ale aj v opačnom smere, z oravskej strany Tatier, uzavrela.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.