< sekcia Regióny

V hlavnom meste dnes bude konferencia Bratislava Smart Region

Na snímke výhľad na most SNP a Bratislavský hrad. Foto: TASR/Jakub Kotian

Cieľom konferencie je hľadať smart riešenia pre obce a mestá v Bratislavskom kraji s využitím moderných technológií. Snahou je urobiť služby pre občanov kvalitnejšie, efektívnejšie a aplikovateľné.

Bratislava 17. októbra (TASR) - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) organizuje pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku konferenciu Bratislava Smart Region. Konať sa bude dnes od 13.00 h vo Vodárenskom múzeu v Bratislave a bude o smart vízii, ale aj projektoch a riešeniach, ktoré Bratislavský kraj zavádza.

Cieľom konferencie je hľadať smart riešenia pre obce a mestá v Bratislavskom kraji s využitím moderných technológií. Snahou je urobiť základné služby pre občanov kvalitnejšie, efektívnejšie a aplikovateľné. "Hlavné témy konferencie sú doprava, životné prostredie a cestovný ruch. V rámci témy doprava sa bude diskutovať o vhodných riešeniach podporujúcich využitie alternatívnych spôsobov dopravy a motivujúcich k presedlaniu z automobilu na iný typ dopravy. V oblasti cestovného ruchu sa budú prezentovať smart riešenia na aktívne trávenie voľného času, ako aj spojenie turizmu a ochrany životného prostredia," priblížila hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Hospodárenie s vodou a energiami, adaptácia na zmenu klímy či reakcia na extrémne počasie a ich zohľadnenie v smart stratégii budú ústredné témy diskusie. Súčasťou konferencie budú aj odborné workshopy a účastníci budú diskutovať o pripravenosti konkrétnych smart riešení pre implementáciu v regióne. Pre každú skupinu bude vybratých niekoľko relevantných projektov, ktoré budú zástupcovia akadémie, verejnej správy, startup komunity či biznisu spoločne riešiť.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.