< sekcia Regióny

V kauze myzofilných útokov na ženy bude rozhodovať KS v Bratislave

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Okresný súd (OS) Bratislava IV v druhej polovici novembra minulého roku uznal Martina M. za vinného z myzofilných útokov močom či exkrementmi na ženy, ktoré sa odohrali v roku 2015 v Bratislave.

Bratislava 26. júna (TASR) - Krajský súd (KS) v Bratislave má na stredu (27.6.) naplánované odvolacie konanie - verejné zasadnutie v kauze myzofilných útokov močom či exkrementmi na ženy, kde je obžalovaný Martin M. "V tejto chvíli súd neeviduje prekážku v konaní," uviedol v utorok pre TASR hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.

Okresný súd (OS) Bratislava IV v druhej polovici novembra minulého roku uznal Martina M. za vinného z myzofilných útokov močom či exkrementmi na ženy, ktoré sa odohrali v roku 2015 v Bratislave. Uložil mu podmienečný trest v dĺžke trvania osem mesiacov. Zároveň mu určil skúšobnú dobu 14 mesiacov a ochranné sexuologické liečenie ambulantnou formou.

OS Bratislava IV pôvodne vyniesol oslobodzujúci rozsudok. Proti jeho rozhodnutiu však podal odvolanie prokurátor a KS v Bratislave v októbri 2017 jeho rozhodnutie zrušil. Vo veci tak opätovne rozhodoval OS a svoje predchádzajúce rozhodnutie zmenil. Martina M. uznal za vinného z pokračujúceho trestného činu výtržníctva a uložil mu podmienečný trest.

Martina M. zadržali policajti 23. novembra 2015 v bratislavskej Karlovej Vsi. Pri zadržaní bol zašpinený od fekálií a pod vplyvom alkoholu. Prokurátor ho obžaloval z trestného činu pokračujúceho výtržníctva.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.