< sekcia Regióny

V Košiciach dochádza ku zmenám v MHD

Ilustračná snímka Foto: TASR/Henrich Mišovič

Obnovuje sa plná prevádzka križovatky pri Novej nemocnici vo všetkých smeroch. Zároveň sa rušia oba cestno-koľajové prejazdy v blízkosti križovatky.

Košice 16. decembra (TASR) – V súvislosti so stavbou Modernizácia električkových tratí dochádza v Košiciach od soboty k zmene trasovania a zastavovania liniek MHD v križovatke pri Novej nemocnici (Trieda SNP – Ipeľská - Ondavská). Obnovuje sa plná prevádzka križovatky vo všetkých smeroch. Zároveň sa rušia oba cestno-koľajové prejazdy v blízkosti križovatky.

Ako informovala vedúca referátu marketingu, reklamy a PR Dopravného podniku mesta Košice Michaela Karaffová, autobusová zastávka "Nová Nemocnica" smer Amfiteáter je z dôvodu rekonštrukcie zastávky naďalej dočasne zrušená. Od soboty sa z dôvodu rekonštrukcie zastávky ruší aj opačné stanovište - autobusová zastávka "Nová Nemocnica" smer Kino Družba, kde zastavuje linka x6 a končí linka 18. Linka číslo 18 bude premávať po zastávku Kino Družba.

Z dôvodov stavebnej činnosti dochádza k viacerým zmenám. Linky 18, 19 a 55 premávajúce od zastávky "Sokolovská" k Amfiteátru zastavia ešte pred križovatkou, na konci Ipeľskej ulice, v pravom odbočovacom pruhu. Linka x6 premávajúca od Amfiteátra na Triedu SNP zastavuje na dočasnej zastávke "Nová Nemocnica" ešte pred križovatkou, v pravom odbočovacom pruhu. Tiež linka 18 premávajúca od Amfiteátra k "Novej Nemocnici" zastavuje ešte pred križovatkou, v pravom odbočovacom pruhu a ďalej pokračuje do novej konečnej zastávky "Kino Družba".

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.