< sekcia Regióny

Väčšinu z kúpalísk v Brezne a Bystrici otvoria začiatkom júla

Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič

Podľa RÚVZ v okrese Banská Bystrica budú počas tohtoročnej letnej sezóny v prevádzke tri kúpaliská.

Banská Bystrica 26. júna (TASR) – Počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny bude v okrese Banská Bystrica a Brezno v prevádzke sedem sezónnych kúpalísk s 13 bazénmi, z toho štyri kúpaliská s piatimi bazénmi sa nachádzajú pri ubytovacích zariadeniach. Väčšinu z nich prevádzkovatelia otvoria začiatkom júla. V spádovej oblasti banskobystrického Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) boli zatiaľ vydané rozhodnutia len na prevádzkovanie plážového kúpaliska v Banskej Bystrici. TASR o tom informovala hovorkyňa RÚVZ Mária Tolnayová.

"Na plážovom kúpalisku ide celkovo o päť bazénov a jazero. V závere mája na základe kladného rozhodnutia RÚVZ v Banskej Bystrici spustili do prevádzky dva bazény – starý i nový plavecký a jazero, ktorého časť bude využívaná na kúpanie, ako aj plochy na slnenie, zariadenia na osobnú hygienu a miestnosti pre poskytovanie prvej pomoci. Ďalším rozhodnutím sme dali súhlas s prevádzkou ďalších troch bazénov - atypický so štvoršmýkačkou a toboganom, nový detský bazén a baby bazén," uviedla vedúca odboru hygieny Kvetoslava Koppová. Ako dodala, ostatné žiadosti sú v štádiu posudzovania.

Podľa RÚVZ v okrese Banská Bystrica budú počas tohtoročnej letnej sezóny v prevádzke tri kúpaliská. Okrem plážového aj letné kúpalisko v obci Strelníky s dvomi bazénmi. Ďalším je vonkajší krytý bazén pri penzióne Čachovo v obci Selce, kde sa má začať prevádzka v polovici júla.

V okrese Brezno budú v prevádzke dva vonkajšie bazény pri Penzióne Schweintaal v obci Braväcovo a tiež bazén pri hoteli Polianka v Krpáčove. Nadzemný vonkajší bazén pri hoteli Biela Medvedica v obci Bystrá budú využívať len ubytovaní návštevníci, najmä deti z detských táborov. Okolo 10. júla sa plánuje i začiatok prevádzky verejného kúpaliska v obci Jasenie, ktoré prešlo rekonštrukciou.

Zoznam vôd určených na kúpanie na Slovensku je každoročne zverejňovaný na webovej stránke Úradu verejného zdravotníctva SR.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.