< sekcia Regióny

Vianočné stromčeky poslúžia v Šali ako potrava pre zvieratá na farme

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Mesto na odvoz stromčekov určilo štyri termíny. Spred rodinných domov v mestskej časti Veča a na sídliskách sa budú zbierať 18. a 25. januára a spred rodinných domov v Šali 19. a 26. januára.

Šaľa 9. januára (TASR) – Šalianska radnica bude zbierať živé vianočné stromčeky v priebehu januára. V tomto roku ich bude zvážať nielen spred bytových, ale aj rodinných domov. "Obyvatelia týchto domov tak nebudú musieť čakať na prvý zber biologického odpadu tak, ako to bolo predošlé roky," uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.

Mesto na odvoz stromčekov určilo štyri termíny. Spred rodinných domov v mestskej časti Veča a na sídliskách sa budú zbierať 18. a 25. januára a spred rodinných domov v Šali 19. a 26. januára. "Stačí, ak občania stromčeky v určenom termíne vyložia ku kontajnerom alebo pred rodinný dom a mesto ich odvezie. V daných dňoch môžu obyvatelia rodinných domov vyložiť aj konáre z ovocných stromov či z viniča," povedala Kollerová.

Ako pripomenula, stromčeky treba riadne odzdobiť, pretože niektoré poslúžia ako potrava pre zvieratá z Detskej farmy Humanita. "Ak sa chce niekto zbaviť umelého vianočného stromčeka, mal by vedieť, že nepatrí do plastu. Väčšina umelých stromčekov totiž obsahuje aj iné časti, nielen umelé. Preto nie je vhodné vhadzovať ho do kontajnera, ktorý je určený na plast. Najlepším riešením je ich bezplatné odovzdanie v zbernom dvore vo Veči," dodala Kollerová.