< sekcia Regióny

Víkend bude na Hrebienku opäť patriť ľadovým sochárom

Na archívnej snímke pohľad na Tatranský ľadový dóm postavený v štýle Baziliky svätého Petra v Ríme a Berniniho kolonádou na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Súťaže sa zúčastnia dvojčlenné tímy zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, ale aj ďalších krajín, ako Mongolsko, Holandsko, Lotyšsko, Wales, Rakúsko, Rusko či Japonsko.

Vysoké Tatry 9. januára (TASR) – Najbližší víkend 12. a 13. januára bude na Hrebienku vo Vysokých Tatrách patriť opäť ľadovým sochárom. Už po siedmy raz sa tam uskutoční podujatie Tatry Ice Master. „Počas víkendu ľadoví sochári z desiatich krajín vdýchnu život 50 tonám ľadu a premenia ich na 35 unikátnych ľadových sôch v rôznych témach a motívoch,“ informovala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Veronika Littvová.

Súťaže sa zúčastnia dvojčlenné tímy zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, ale aj ďalších krajín, ako Mongolsko, Holandsko, Lotyšsko, Wales, Rakúsko, Rusko či Japonsko. Okrem toho, že návštevníci budú môcť sledovať vyrezávanie sôch naživo, organizátori si pre nich pripravili koncerty skupín Peter Bič Projekt a Billy Barman, vystúpi tiež súbor SĽUK a tešiť sa môžu aj na dve ľadovo – ohňové show.

„V prvý deň budú mať sochári tému gothic štýl, v nedeľu sa budú držať voľnej témy. Aktuálny ročník podujatia umelcom ponúka premenlivé poveternostné podmienky, avšak aj napriek tomu veríme, že vďaka šikovnosti umelcov vzniknú nádherné ľadové unikáty, ktoré si návštevníci Tatier budú môcť prísť pozrieť aj v nasledujúcich týždňoch,“ dodáva Littvová.

Počas oboch dní bude program doplnený o hry, súťaže či rôzne iné aktivity, ktorými bude sprevádzať moderátorka Tatiana Šúrová. Návštevníkov čaká aj tombola, v rámci ktorej sa môžu zapojiť do hlasovania o najlepší sochársky tím dňa. „Vstup na podujatie je zdarma, na Hrebienok je možné sa vyviesť lanovkou alebo peši po turistickom chodníku,“ upozornila Littvová s tým, že prevádzka pozemnej lanovky bude počas Tatry Ice Master od 8.30 do 21. hodiny. Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.