< sekcia Regióny

Vo viacerých krajoch pomáhajú hendikepovaným deťom a mládeži

Ilustračné foto Foto: TASR/Andrej Galica

Projekt „Cielené zaradenie detí a mládeže so špecifickými vzdelávacími potrebami do prirodzenej  vrstovníckej skupiny“ realizujú Rada mládeže Trenčianskeho kraja.

Trnava 6. mája (TASR) – Projekt „Cielené zaradenie detí a mládeže so špecifickými vzdelávacími potrebami do prirodzenej  vrstovníckej skupiny“ realizujú Rada mládeže Trenčianskeho kraja, Rada mládeže Zlínskeho kraja a Mestská rada mládeže Mesta Trnava. Informoval o tom TASR projektový manažér Tibor Iró.

Ako povedal, realizátormi projektu sú tímy Mestskej rady mládeže v Trnave, ktoré spolupracujú s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska v Trnave, Záujmovým združením Rodina a Občianskym združením Coburgovo.

„Hlavným cieľom projektu je podporiť a rozvíjať myšlienku inklúzie detí a mládeže so špeciálnymi vzdelávacími potrebami, ako aj podporiť vytváranie inkluzívneho prostredia vo formálnom i neformálnom vzdelávaní. Oblasť pôsobenia projektu sú Zlínsky, Trnavský a Trenčiansky kraj,
“ konštatoval Iró s tým, že cieľové skupiny sú deti a mládež od troch do 30 rokov, sociálne, alebo zdravotne hendikepovaní.

Podľa jeho ďalších slov projekt ponúka didaktické pomôcky a stáže. „Chceme zabezpečiť pomôcky pre vybranú cieľovú skupinu na základe konzultácie s partnerskými subjektmi, ktorých zastupujú odborní garanti v hendikepovaných oblastiach a aj vďaka nim dosiahneme zapojenie, inklúzia týchto mladých ľudí do bežného života s ostatnými mladými ľuďmi,“ zdôraznil.

Projekt „Cielené zaradenie detí a mládeže so špecifickými vzdelávacími potrebami do prirodzenej vrstovníckej skupiny - 3 R I" je realizovaný v období 2014 – 2015 a financuje sa z prostriedkov Európskeho fondu pre regionálny rozvoj a spolufinancovaný zo štátnych rozpočtov Slovenskej a Českej republiky.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.