Regióny

Žiakov v Žiine poteší po prázdninách zrekonštruovaná bazénová hala

TASR, 20. augusta 2017 12:58

Podľa hovorcu radnice Pavla Čorbu bol pôvodný stav haly nevyhovujúci a vyžadoval si viaceré opravy.

Ilustračná snímka Foto: TASR - Branislav Račko
Žilina 20. augusta (TASR) – Žilinská mestská samospráva rekonštruuje počas letných prázdnin bazénovú halu na Základnej škole Martinskej na sídlisku Vlčince. Podľa hovorcu radnice Pavla Čorbu bol pôvodný stav haly nevyhovujúci a vyžadoval si viaceré opravy.

"Opravy sa týkajú najmä elektroinštalácie a vzduchotechniky, pričom celková výška nákladov na obnovu predstavuje sumu 81.000 eur. Rekonštrukciou sa nám podarí znížiť prevádzkové náklady a zvýšiť bezpečnosť žiakov, ktorí bazén využívajú na plavecké výcviky," informoval TASR.

Doplnil, že projekt pozostával z demontáže pôvodných svietidiel, elektroinštalácie, rozvádzača, vypínačov a ističov, ktoré boli nahradené novými, modernejšími komponentmi. "Výmenou prešla aj pôvodná vzduchotechnika vrátane riadiaceho systému. Súčasťou opráv bolo i vyspravenie omietok a vymaľovanie priestorov bazénovej haly," skonštatoval.

Celková rekonštrukcia by sa mala podľa neho už čoskoro odzrkadliť aj na prevádzkových nákladoch, ktoré sa vďaka nej znížia a ušetrené finančné prostriedky použije mesto na ďalšie školské aktivity. "Sme radi, že žiaci začnú nový školský rok 2017/2018 vo vynovených priestoroch poskytujúcich komfortné zázemie pre rozvíjanie ich športových aktivít," dodal Čorba.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 17:00

Aktivisti budú hovoriť o extrémizme z pohľadu zdravotne postihnutých
Cieľom je poukázať na stále živú hrozbu vyplývajúcu z hrôz holokaustu s poukázaním na rastúci extrémizmus a radikalizmus.

sk
dnes 17:00

Fiľakovo obnoví a rozšíri škôlku, pribudne v nej 14 miest
Na pôvodnej budove budú v rámci rekonštrukcie vymenené okná i dvere, zateplí sa fasáda aj strecha a vynovené budú tiež hygienické priestory.

sk
dnes 16:52

Súd odsúdil Petra K. za poškodenie pamätníka na 4 mesiace podmienečne
Podľa verdiktu mal Peter K. spáchať čin v noci z 20. na 21. augusta 2016 na pamiatkovo chránenom pamätníku na Námestí osloboditeľov.

sk

Téma TASR

Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac