< sekcia Regióny

V žiarskej pôrodnici vlani stúpol počet pôrodov

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Medzi najčastejšie dievčenské mená, ktoré rodičia vlani dávali svojim najmenším, patrili Ema, Sofia a Hana. U chlapcov dominovali mená Samuel, Tomáš a Matúš.

Žiar nad Hronom 11. januára (TASR) - Pôrodnicu v Žiari nad Hronom si na príchod svojho bábätka vlani vybralo o 105 rodičiek viac, ako v roku 2016. V nemocnici, ktorá patrí do siete Svet zdravia, sa v roku 2017 uskutočnilo spolu 753 pôrodov. V predošlom roku 2016 ich bolo 648.

"Minulý rok sa v Žiari nad Hronom narodil rovnaký počet chlapcov ako dievčat - 378. Spomedzi novorodencov, ktorí prišli na svet v žiarskej nemocnici, si dve mamičky odniesli domov dvojičky a jedno bábätko sa narodilo doma," informovala Jana Fedáková, špecialistka pre komunikáciu Sveta zdravia, a.s.

Medzi najčastejšie dievčenské mená, ktoré rodičia vlani dávali svojim najmenším, patrili Ema, Sofia a Hana. U chlapcov dominovali mená Samuel, Tomáš a Matúš.

Žiarska pôrodnica minulý rok prešla podľa Fedákovej niekoľkými zmenami. Pribudla v nej nová polohovateľná pôrodná posteľ a nemocnica zrekonštruovala dve miestnosti na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Vytvorila z nich jednolôžkové nadštandardné izby, ktoré majú zvýšiť komfort pre mamičky.

V žiarskej nemocnici si mamičky môžu od minulého roka spolu s lekárskym tímom naplánovať, ako presne bude ich pôrod vyzerať, a to od prijatia do nemocnice po starostlivosť o novorodenca. Pôrodnica sa totiž stala súčasťou projektu Moja pôrodnica, v rámci ktorého sieť nemocníc Svet zdravia zavádza do praxe individuálny pôrodný plán. Pôrodnica tiež uplatňuje bonding, teda položenie nahého dieťaťa na nahé brucho matky ihneď po pôrode.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.