< sekcia Regióny

V Skalici sa v noci zrazil osobný vlak s autom

Ilustračné foto. Foto: TASR/Roman Hanc

Následkom zrážky sa zranil spolujazdec v cestnom motorovom vozidle a poškodila sa výhybka.

Skalica 17. januára (TASR) – K zrážke osobného vlaku s cestným motorovým vozidlom došlo v utorok (16.1.) večer v Skalici. TASR o tom v stredu informoval referent špecialista Železníc slovenskej republiky (ŽSR) Dávid Bozsaky.

"V železničnej stanici Skalica pri vchádzaní končiaceho osobného vlaku došlo na priecestí bez závor k jeho zrážke s motorovým vozidlom," uviedol Bozsaky s tým, že následkom zrážky sa zranil spolujazdec v cestnom motorovom vozidle a poškodila sa výhybka.

Polícia prípad zdokumetovala krátko po 20. hodine. Na priecestí pri priemyselnom parku 45-ročný vodič zo Skalice viedol osobné auto Škoda Fabia, pričom na zasneženej ceste neprispôsobil rýchlosť stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam. „Dostal šmyk, ktorým prešiel až do koľajiska, do jazdnej dráhy práve prichádzajúcemu vlaku v smere od Holíča. Pri dopravnej nehode utrpel jeho spolujazdec ľahké zranenia," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) Martina Kredatusová. Ako ďalej uviedla, vodič vyviazol z nehody bez zranení, vo vlaku sa viezlo asi 20 ľudí, z nich sa nezranil nikto. Všetci bezpečne opustili vlak. Dychové skúšky na alkohol boli u vodiča Fabie aj u rušňovodiča negatívne.

Polícia apeluje na vodičov, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali s ohľadom na poveternostné podmienky. Na zasnežených a zľadovatených cestách treba znížiť rýchlosť jazdy a v maximálnej miere sa správať opatrne, disciplinovane a ohľaduplne.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.