< sekcia Regióny

Vo zvolenskej pôrodnici sa v prvom polroku narodilo 615 detí

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Bolo to o 83 detí viac ako za rovnaké obdobie v minulom roku. Najplodnejším mesiacom bol máj, v ktorom na svet priviedlo svojho potomka 114 mamičiek.

Zvolen 17. júla (TASR) - V pôrodnici Nemocnice Zvolen sa rodí čoraz viac detí. Za prvý polrok 2017 v nej prišlo na svet 615 novorodencov, z toho 323 chlapcov a 292 dievčat. Bolo to o 83 detí viac ako za rovnaké obdobie v minulom roku. Najplodnejším mesiacom bol máj, v ktorom na svet priviedlo svojho potomka 114 mamičiek.

"Nesmierne nás teší, že záujem o našu pôrodnicu stále rastie, čo je vidieť aj na počte pôrodov. Vážime si dôveru mamičiek a aj naďalej im budeme poskytovať kvalitnú, profesionálnu zdravotnú starostlivosť a ľudský prístup zamestnancov k pacientkam," uviedol pre TASR primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Peter Molitoris.

Najčastejšími dievčenskými menami, ktorými pomenúvali mamičky a oteckovia svoje ratolesti v prvom polroku 2017 boli Ema, Natália a Nina. Z chlapčenských mien prevládali Adam, Jakub, Oliver, Ján a Martin.

Rodičia však pomenúvali svoje deti aj netradične. Chlapcov napríklad Samson, Dijar, Vratko Hromislav, Raul, Gino a dievčatá Amy, Mia, Tea Priyanka, Tamia.

Nemocnica Zvolen, ktorá je súčasťou skupiny AGEL, poskytuje na oddelení gynekológie a pôrodníctva komplexnú starostlivosť počas tehotenstva, pôrodu a v šestonedelí. Izby na oddelení gynekológie a pôrodníctva sú tzv. roomingové, čo znamená, že bábätko zostáva po narodení s matkou celých 24 hodín denne.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.